KarasuSiyaset

Gençleri bekleyen büyük tehlike

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara basın açıklamasında, gençleri bekleyen büyük tehlikeler arasında uyuşturucunun da yer aldığını belirtti. Kara, “Jandarma ve polis ekiplerine vatandaş olarak bilgi vermek zorundayız. Ne olursa olsun, karşımıza kim çıkarsa çıksın feda edecek tek gencimiz, uyuşturucuya teslim edilecek tek bir bireyimiz olmayacaktır” dedi.

 

MÜCADELEMİZ SÜRECEK

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. “Gençleri bekleyen bir büyük tehlike de uyuşturucudur” diyen Kara, “Özellikle yeni mahsul esrarın çıkmaya başladığına ilişkin bilgiler gelmektedir. Bu noktada jandarma ve polis ekiplerine bilgi vermek vatandaşlık görevi olmalıdır. Bu durumda verilecek bilginin gençlerimizin ve geleceğimizin güvencesi olduğu unutulmamalıdır. Ne olursa olsun, karşımıza kim çıkarsa çıksın feda edecek tek gencimiz, uyuşturucuya teslim edilecek tek bir bireyimiz olmayacaktır. Bu sektörden para kazanan baronların kökü kazınana kadar bu illet bu ülkeden silinip atılana kadar mücadelemiz sürecek, namuslular namussuzlara mutlaka galip gelecektir” diye belirtti.

 

ÖNÜNE GEÇİLMELİ

Geçtiğimiz hafta meydana gelen yoğun sağanak yağış neticesinde Karasu ve Kocaali’de su baskınları yaşanmış bazı ev ve işyerlerinde maddi hasar meydana gelmiştir” diyen Başkan Kara, “Bu süreç içinde duruma anında müdahale eden SASKİ başta olmak üzere Kocaali Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ve AFAD ekiplerine hassasiyetleri için bölge halkı adına teşekkür ederim. Su baskını altında kalan işyerleri ve evlerin durumu gözden geçirilmeli, bu insanların her yağışta diken üstünde hayat sürmelerinin önüne geçilmelidir. Gerekirse bu alanlarda yapısı bulunanlar farklı bir yere taşınmalı ama ne olursa olsun sorun kalıcı olarak çözülmelidir. Öte yandan son yıllarda özellikle bölgemizde sıklıkla meydana gelen sel ve su baskınlarının, aşırı ve ani sağanak yağışların nedeni araştırılmalı, bu yağışların dış etmenlere bağlı olup olmadığı araştırılmalı en azından bölge halkının aklındaki soru işaretleri giderilmelidir” ifadelerini kullandı.

 

KİMSENİN HAKKI YOK

Açıklamasına devam eden MHP’li Başkan Münir Ali Kara, “Karasu’da yaz sezonu hava şartlarından dolayı beklenenden kötü geçmektedir. Bu süreç bu şekilde devam ederken bir de boğulma-kurtarma haberleri buradaki işleyişe zarar vermektedir. Bu tip haberler ‘Karasu’da şu kadar kişi ölümden döndü’ başlıkları içermekte ve Karasu ile ölüm kelimeleri aynı cümle içinde zikredilmektedir. Bu tür haberlerin ilçe turizmine, imajına ve özellikle esnafına büyük zarar verdiği unutulmamalıdır. Pandemi sonrasında ilk kez gelir elde etmeyi ümit eden Karasu esnafına, Karasu’nun Karadeniz’e ve dünyaya açılan kapısı niteliğindeki Karasu’ya bunu yapmaya kimsenin hakkı yoktur” dedi.

 

ZORUNDA KALDI

Basın açıklamasına ülke gündemiyle devam eden Başkan Münir Ali Kara, “Bilindiği gibi geride kalan hafta yapılan NATO zirvesinde Türkiye’nin çekinceleri en üst perdeden ifade edilmiş, delillerle ortaya konulan diplomasi ile desteklenen istekler de karşılık bulmuştur. Tüm dünyada bu durum Türkiye’nin diplomasi başarısı olarak kabul edilirken Yunanistan devlet başkanı bunun bir revizyon siyaseti olduğunu öne sürmüştür. Ancak Yunanistan Ana Muhalefet Partisi Lideri dahi Türkiye’nin bu alanda ciddi bir başarı elde ettiğini dile getirmek zorunda kalmıştır” dedi. “Diğer taraftan Ege adalarının silahsızlandırılması yönündeki Türk baskısı devam etmektedir” diyen Kara, “Boyundan büyük işlere kalkışan Yunanistan artık köşeye sıkışmış çaresizliğini de NATO zirvesi sonrasında dile getirmeye çalışmıştır. Türkiye’nin Ege Adalarının Yunanistan’da kalmasının buraların silahsızlandırılmasına bağlı olduğunu net bir şekilde ifade etmiştir” sözlerini kullandı.

 

YAPIMIZDA YOK

Geride kalan günlerde hdp 5. Olağan Kongresi yapılmış bu kongrede yine bilindik tablolar ortaya çıkmıştır” diyen Başkan Kara, “Şerefli Türk Bayrağı’nın bulunmadığı yerde şereften söz etmek bizim yapımızda yoktur. Şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulmayan hiçbir organizasyona saygı duymayız. Bu tip organizasyonlarda devlete meydan okuyanlara meydan okumak da haddimizdir hatta görevimizdir. Bebek katili lehine slogan atanlar kime hangi dille meydan okuduklarının hesabını vermeli, bu kişilere müsamaha gösterenler de bu hesap vermeden nasibini almalıdır. Bilinmelidir ki zalime merhamet mazluma ihanettir ve ihanetin cezası da bellidir” dedi.

 

NEZAKETSİZLİK OLUR

Başkan Münir Ali Kara, “Bilindiği gibi ülkemiz ekonomik olarak zor bir zaman diliminden geçmektedir. Bu süreç içinde yanımızda yer alanı da karşımızda yer alanı da bulanık suda balık avlamayı tercih edenleri de durumdan siyasi rant elde etmek isteyenleri de açıkça görüyoruz. Ancak hükümetin enflasyonla mücadeleyi popülist şekilde değil planlı bir şekilde sürdürdüğü de ortadadır. Süreç içinde memur ve emekli aylıklarında enflasyon oranında artış yapılmıştır. Elbette sabit çalışanların çok daha iyi şartlarda maaş alması hepimizin gönlünden geçmektedir. Ancak hükümetimizin eldeki imkanların en iyisi ile artış sağladığını görmemek de nezaketsizlik olur. Toplumun tüm kesimlerinin refah düzeyini artırmak için iyi niyetle ve eldeki imkanları seferber ederek çalışanların emeklerine saygısızlık olur” diyerek açıklamasını sonlandırdı.