Siyaset

Gençler tehdit altında

 

Gelecek Partisi Karasu Gençlik Kolları Başkanı Tunahan Kayıkçıoğlu, Karasu’da gençler arasında madde kullanımının arttığını belirtti. Kayıkçıoğlu, “Bu durum genç nüfusu tehdit etmekte ve bir an önce önlem alınması gereken bir problem haline gelmiştir” dedi.

 

TEKNOLOJİ YALNIZLAŞTIRIYOR

Gelecek Partisi Karasu Gençlik Kolları Başkanı Tunahan Kayıkçıoğlu, basın açıklamasında bulundu. Teknoloji çağını ele alan Kayıkçıoğlu, “Günümüzün teknoloji çağı olmasından dolayı, kişiler arası iletişimi ve etkileşimi değiştirdiği, insanoğlunu yalnızlaşmaya yönelttiği bir gerçektir. Bireyselleşmenin arttığı bu şartlarda çocuklarımıza ve gençlerimize sağlıklı bir gelecek hazırlamak, onların üretkenliklerini arttırmak ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak giderek zorlaşmaktadır. Bu nedenle gençlerimiz de madde kullanımı ve merakı günden güne artmaktadır” diye belirtti.

ÖNLEM ALINMALI

Madde bağımlılığı Z kuşağı olarak nitelendirdiğimiz genç kesimi olumsuz yönde etkilemektedir” diyen Kayıkçıoğlu, “Karasu ilçemiz de gençler arasında madde kullanımı artmakta ve genç nüfusu tehdit eden bir durum haline gelmektedir. Ve bu durum mutlaka önlem alınması gereken bir problem halini almıştır. Çocuk ve gençlerde madde bağımlılığı, yaşlılığa kadar uzanan geniş bir yelpaze içerisindedir. Ve genellikle ergenlik zamanların da stresten uzaklaşmak, arkadaş baskısı ve bir gruba dahil olma isteği de madde kullanımına başlamada etken sebeplerdendir” diye belirtti.

GENÇLERİN SESİ OLACAĞIZ

Basın açıklamasında gençlere seslenen Gelecek Partisi Karasu Gençlik Kolları Başkanı Tunahan Kayıkçıoğlu, “Gençlik kolları olarak bende Z kuşağında yani sizlerin yaşlarında olduğum için günümüz Türkiye’sinde yaşadığınız stresi ve sıkıntıyı anlayabiliyorum. Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanlığı olarak madde bağımlılığı mücadelesi ve gençlerimizin sağlığı için elimizden geldiğince her platformdan gençlerin sesi olacağız. Madde kullanan, bırakmak isteyip bırakamayan tüm genç kardeşlerimize destek vererek Karasu ilçemizde madde kullanımının önüne geçeceğiz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.