Fısıltı Gazetesi

Longoz’u Büyükşehir işletecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin 11 Ekim Pazartesi günü gerçekleşen meclis toplantısında konuşan Başkan Ekrem Yüce Acarlar Longozu’nun bakım ve işletmesini Büyükşehir Belediyesi olarak devraldıklarını ifade ederek, “Şehrimizin en önemli doğa harikalarından olan Acarlar Longozu’nu en iyi şekilde koruyacak ve çevresinde kuracağımız sosyal alanlarla hemşerilerimizin bu doğal güzellikten en iyi şekilde faydalanmalarını sağlayacağız. İnşallah şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim” diye konuştu.

 

Bir sene sonra tatlıya bağladı

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı geçtiğimiz yıl yapılan bazı törenlere katılmamıştı. Helvacı’nın katılmadığı törenler arasında muhtarlar günü dolayısıyla düzenlenen çelenk programı da vardı. Geçen yıldan bu yana bu konu gündeme gelmiş ve pek çok muhtar bu konudaki rahatsızlıklarını çeşitli platformlarda dile getirmişlerdi. Önümüzdeki Salı günü yine muhtarlar günü programı olacak. Öncesinde pazartesi günü muhtarlarla bir araya gelen Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, geçen yılki törene katılmadığından dolayı bazı muhtarların kendisine kırgın olduğunu bildiğini, bir önce görev yaptığı yerlerde bu tip törenlere katılma geleneğinin olmadığını ancak bundan sonra tüm törenlere katılmaya gayret göstereceğini söyledi.

 

Çatalbaş Ankara’daydı

Büyük Birlik Partisi Karasu Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş aynı zamanda partisinin Genel İdare Kurulu Yedek Üyesi. BBP’nin tüzüğüne göre yedek üyeler oy pusulasına harf sırası ile yazılıyor ancak asil üyeliklerin boşalması durumunda yedek listeden hangi ismin geleceğine genel başkan karar veriyor. Bu durumda Çatalbaş kendini şanslı gören isimler arasında yer alıyor. Hatta Çatalbaş’a geçtiğimiz pazar günü yapılan Genel İdare Kurulu toplantısı için gelen davette “Sayın Genel İdare Kurulu Üyemiz” hitabı kullanılmış. Çatalbaş’ın hafta sonu gerçekleşen toplantıda BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile olan samimiyeti ve çektiği selfie de Çatalbaş’ın yolunun Genel İdare Kurulu Üyeliği’ne doğru ilerlediği izlenimine neden oluyor.

 

Karasu gündemdeydi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nda Pazartesi günü 50 maddenin yer aldığı gündem görüşüldü. Gündem maddeleri içinde Karasu’yu ilgilendiren 16, 17,18,19. İmar ve Bayındırlık komisyonuna havale edilen maddeler ile 2021 mali yılı bütçesine ek ödenek konulmasını ilgilendiren 34.maddeyi kapsayan 5 gündem karara bağlandı.

 

Sarı ile İngenç

Karasu Belediye Meclisi’nin Ekim Ayı Ek Oturumu’na CHP’li Mustafa İngenç ile Belediye Başkanı İshak Sarı arasındaki diyalog damga vurdu. İngenç, 142 taşınmazın devri ile alakalı önerge verdi. Gündemdışı söz vermeyeceğini söyleyen İshak Sarı’nın bu görüşünü, “Bütçe üzerine konuşacağım” diyerek değiştiren İngenç 142 taşınmazın devrinin bütçe ile doğrudan ilgili olduğunu ifade etti. Başkan Sarı da, İngenç’in önergesini ek meclis olması dolayısıyla gündeme almayacaklarını belirtti ve İngenç’in talebinin önceden gündeme gelen bir yer devri temeline dayandığını söyledi. Sarı’nın ifadesine göre Mustafa İngenç, Küçük Karasu Mahallesi’nde bir taşınmazın devrini mahalleli tarafından kurulan bir derneğe istemiş, Başkan Sarı da bu işin mümkün olamayacağını söylemişti.