Gündem

Gelenek bozulmadı

Gelenek bozulmadı

Her sene geleneksel olarak yapılan ve Karasu Kaymakamlığı tarafından düzenlenen toplu bayramlaşma programı Arife günü Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda gerçekleşti.

Katılım yoğun oldu

Karasu Kaymakamlığı tarafından düzenlenen toplu bayramlaşma programı Arife günü Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda gerçekleşti. Düzenlenen programa Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı ile siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum örgütleri, Karasu mahalle muhtarları ve halk katılım sağladı. Bayramlaşmanın ardından konuşma gerçekleştiren Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, “Bu günde, bu ülkenin, bu toprakların, bu devletin, bu milletin değerleriyle barışık ve ona uygun hareket eden, vatanı ve değerleri için her şeyi yapmaya hazır bir halk olan Karasulularla beraber olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu vesileyle hepinizin bayramını en içten ve samimi dileklerimle kutluyorum” dedi.

Tebrikleri kabul etti

Halk ile bir araya gelerek bayramlaşan ilçe protokolü bayram tebriklerini kabul ederek sohbetler etti. Kaymakam Helvacı’nın bayram tebriklerini iletmesinin ardından konuşma gerçekleştiren Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Saygıdeğer protokol üyelerimiz ve kıymetli misafirlerimizi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum. Cenab-ı Allah bir bayram arifesine daha birlik ve beraberlik içerisinde, nice bayramlara sağlık ve sıhhat içerisinde kavuşmayı nasip eylesin. Şahsım adına hem ilçemizin saygıdeğer vatandaşlarının hem de tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu Kurban Bayramı’nın ve diğer bayramların birlikteliğe, huzura, barışa, sağlık ve sıhhate sebep olmasını Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Karasu’da bayramlaşma programı Arife günü gerçekleşti.