EğitimKarasu

FSM Ortaokulu’ndan bir ilk

 

Karasu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu bir ilke imza attı. 20 veli bir araya gelerek Doğan Cüceloğlu’nun Başarıya Götüren Aile kitabını okudu. Türkçe Öğretmeni Hicran Dilek, “6/A sınıfı Veli Kitap Kulübü olarak velilerimizle bir araya gelerek çok güzel bir etkinliğe imza attık” dedi.

 

GURUR DUYDUM

Karasu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu bir ilke imza attı. Karasu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Hicran Dilek, “Aile, çocukların her şeyi öğrenmeye başladığı ilk kurum. Biz de buradan yola çıkarak velilerimizle kitap okuma etkinlikleri yapmaya başladık. Çocuklar evde kitap okuyan ebeveyn gördüğünde motivasyonları artıyor ve bu alana kayıyorlar. Unutmayalım ki çocuk ne görürse onu yapar. Bizler de istedik ki çocuklar evde kitap okuyan bireyler görsün. Bu düşünceyle güzel bir şeye imza attık. İlk etkinliğimize katılım çok yüksek oldu. Velilerimle gurur duydum” diye konuştu.

 

DEVAMI GELECEK

Çok güzel geri dönüşler aldıklarını ifade eden Dilek, “Hayatımda ilk defa kitap bitirdim diyen velilerim de oldu. Çocuğuma olan davranışlarımı, bu kitaptan önce ve bu kitaptan sonra diye ayırıyorum diyen velim de oldu. Bu bizleri çok mutlu etti. Evde annesini kitap okurken gören çocuklarımın okulda ki heyecanına tanık oldum. Onlara yapmalarını söylediğimiz olumlu şeyleri aslında örnek olmak adına önce kendimizin yapması gerektiğini anlayan anneler okumaya devam ediyor. İkinci kitabımız yine Doğan Cüceloğlu’nun Geliştiren Anne-Baba kitabı olacak. Çocuklarına ve diğer velilere örnek olan velilerimize çok teşekkür ediyorum. Güzel bir çalışma başlattık ve devamı gelecek” dedi. (HABER: Sündüz Andoğlu)