Eğitim

FSM öğrencilerinden masal kitabı

 

Karasu Fatih Sultan Mehmet İlkokulu 4/D sınıfı öğrencileri kendi hazırladıkları “Rengarenk Masallar” adlı kitabını Kaymakam Ahmet Naci Helvacı’ya tanıttı. 28 öğrencinin emeği ile hazırlanan masal kitabına, Helvacı hayran kaldı.

 

28 ÖĞRENCİ

Karasu Fatih Sultan Mehmet İlkokulu 4/D sınıfının 28 öğrencisi, kendi hazırladıkları “Rengarenk Masallar” kitabını ilçe Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı’ya tanıttı. Kaymakamlık makamında düzenlenen programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Okul Müdürü Mustafa Tetik ve 4/D sınıf öğretmeni Tülay Tok eşlik etti. Helvacı, masal kitabının kahramanlarıyla tek tek tanışarak, kitap içeriği hakkında öğrencilerden bilgi aldı. Kaymakam Helvacı, masal kahramanlarının içeriğini ve resimlerini inceleyerek kura ile seçtiği bir masalı okudu ve masal üzerine öğrencilerle sohbet etti.

 

HAYAL DÜNYASI

Sınıf Öğretmeni Tülay Tok, kitap ile ilgili bilgi verdi. Tok, “e-Twinning Projesi olarak başlayan Rengarenk Masallar kitabımızı 28 sınıf öğrencimiz birlikte hazırladı. Kitabın her şeyine kendileri karar verdi. Karakterleri, zamanı ve yeri öğrencilerimiz kendileri seçti. Tamamen özgür oldukları, kendi hayal dünyalarını keşfederek ve resimlerini de kendileri çizerek hazırladılar” dedi. Helvacı ise, “Bu şahane çalışma ve verilen emek için tüm öğrencilerimize, okul idaresine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin her çalışmasında destekçi olacağız” dedi. Kaymakam Helvacı, öğrencilere meyve suyu ve çikolata ikramında da bulundu.