KarasuSiyaset

Fitne çıkarmamak lazım

 

Fındık fiyatı üzerinden spekülasyon yapılmasını doğru bulmadığını söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Alınan her kararın sorgulanmasının toplum yönetimine bir katkısı olmaz. Devleti idare edenlerin iyi niyetinden şüphe ederseniz fitnecilerin değirmenine su taşırsınız” dedi.

 

KALICI POLİTİKA OLUŞMALI

“Fındık fiyatının her yıl gündem olması kalıcı politikanın oluşmamasından kaynaklanıyor” diyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Ülkemizin stratejik tarımsal ürünü olan fındık için kalıcı bir politika oluşturulmalı ve çiftçinin her yıl heyecan yaşamasının önüne geçilmeli. Kalıcı bir politika oluşması hem piyasaya istikrar getirecek hem fındığın güvenilir bir yatırım aracı olmasını sağlayacak hem de spekülasyonların önüne geçecektir” şeklinde konuştu

BEKLENTİNİN ALTINDA

Fındık fiyatının üreticiyi memnun ettiğini söylemek mümkün değil” diyen Kara, “Ancak bu noktada ülke gerçekleri ve yönetici inisiyatifini doğru yorumlamak gerekir. Ben inanıyorum ki fındığa verilecek fiyat yetkililer tarafından ince elenmiş sık dokunmuş ve ülke gerçekleri ile ekonomi verileri değerlendirilmiş ve fındık bu şekilde fiyatlanmıştır. Bundan sonra bu konu hakkında konuşmak gerçekleri değiştirmeyeceğine göre fitne çıkarmaya gerek yoktur” ifadelerini kullandı.