Fısıltı Gazetesi

Yasaklar ve özel okullar

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm okullarda eğitime ara verildi. Yasaklarda özel okul ve özel ana okulları da nasibini aldı. Geçen yıl okulların kapatılmasının özel okullar uzaktan eğitim vermiş, yemek ve servis ücretleri haricindeki aidatları da velilerden talep etmişlerdi. Şimdi yeniden okulların kapatılmasının ardından aidat sorunu ortaya çıktı. Özel okullar öğretmenlerine maaş ödemeye ve okul giderlerini karşılamaya devam ettiği için velilerden ücret alıyor. Karşılığında uzaktan eğitim de devam ediyor. Bu yıl da yine benzer durum yaşanacak gibi. Ancak özel ana okulları temelde etkinlik üzerinden gidiyordu. Okul çağının öncesinde olan çocuklara uzaktan etkinlik yaptırmak durumunda kalan ana okullarının işi biraz daha zor gibi.

 

Gündem oluşmadı

Karasu Belediye Meclisi her ayın ilk Salı günü toplanıyordu. Aralık ayının ilk günü de salıya denk geldi. Kasım Meclis oturumu kapatılırken Başkan İshak Sarı, Aralık Meclisi’nin pandemi koşullarına göre tespit edileceğini ifade etmişti. Bir sürpriz olmazsa meclis haftaya Salı günü toplanacak. Yasalara göre meclis gündemi en az üç gün önceden belediye meclis üyelerine gönderilmiş olmalı.

 

Sakaryakuzey.com

Gazetemizin internet sitesi yenilendi. Önceki haline göre daha modern bir yapıya kavuşan sakaryakuzey.com internet sitesinde gazetemizdeki köşe yazarlarının yanı sıra güncel haberler de yer alacak. Daha hızlı açılan pratik kullanıma sahip internet sitesi sayesinde siz değerli okurlarımızla dijital platformda da daha sık buluşmayı ümit ediyoruz.

 

Başkanlar bir araya geldi

Sakarya Üniversitesi Kampüsü konusunda Kuzey ilçelerinin belediye başkanları bir araya geldi. Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu’nun misafiri olarak toplanan başkanlar birlikte hareket etme kararı aldı. Başkanlar Karasu’nun önerdiği yer olmadığı takdirde Gölkent yakınlarında bir alternatif alan da hazırladı. Kısa süre sonra belediye başkanlarının Ankara’da bir takım ziyaretlerde bulunması da gündemde.

 

OSB’nin yeri değişti

Ferizli Otomotiv ve Makine İhtisas OSB’nin iptal edilmesinin ardından hızla yeni yer tespiti gerçekleştirildi. 200 civarında yatırımcı ile görüştüklerini ifade eden Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, kurulacak organize sanayi bölgesinde 20 bin civarında kişinin istihdam etmesinin planlandığını söyledi. Hali hazırda Ferizli OSB’de Karasu’dan yüzlerce kişi çalışıyor. Kurulacak yeni OSB’nin Karasu ve Kocaali için de yeni iş kapıları açması beklentisi oluştu. OSB’nin iki yıl içinde faaliyet geçmesi planlanıyor.

 

Oltayı alan denize iniyor

Pandemi sürecinde pek çok kişi kendini sahile attı. Kumsalda olta balıkçıları denizin keyfini çıkarıyor. Tuttukları balıkları sosyal medyada paylaşan olta balıkçılarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Böyle giderse Karasu yakın zamanda olta balıkçılığı konusunda bir turizm yeri haline gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.