Fısıltı Gazetesi

Fısıltı Gazetesi 726

Minibüs kornaları
Karasu’da esnaf gürültü kirliliğinden şikayet ediyor. Özellikle şehir içi dolmuşlarının fark edilmesi amacı ile kullanılan kornalarının gereksiz şekilde kullanıldığını düşünenlerin sayısı az değil. Bu konuda dolmuş sürücüleri de, trafiğin açılması ve duraktaki yolcuların zaman kaybı yaşamadan araca binmesi amacıyla kornaya bastıkları savunması yapıyor. Herkes haklı olmakla beraber, kirliliğin azaltılması ve şehrin daha hoşgörü ile yaşanabilir bir yer olması için de gayret edilmesi gerektiğini düşünenlerdeniz.
Milyona mal oldu
Karasu Küçük Sanayi Sitesi’nin adındaki “küçük” kelimesi “karma” olarak değiştirildi. Bu tek kelimelik değişiklik ise yönetimin başına iş oldu. Çünkü bu kelime değişikliğinin ardından başta kaşe, mühür ve tabelalar değişti. Ardından defterler. Derken diğer evraklar ve en sonunda Kooperatifin delindeki tapular. Bir kelimelik değişiklik aylarca süren iş yükünün yanında neredeyse milyon lirayı bulan bir maddi yüke de neden oldu. Kooperatif Başkanı Mehmet Çatalbaş bugünlerde bu işle uğraşmaktan yorgun düşmüş durumda.
Küçük ve Namaz Asbaşkan
Sakaryaspor’un yeni yönetiminde yer alan Kuzeyli iki isim Asbaşkan oldu. Kocaali’den Nezih Namaz ve Karasu’dan Engin Küçük yeni yönetimin icra kurulunda yer almış oldu. Sakaryaspor’un kongre sonrasında bir anda ödeme yükü ile karşılaşmış olmasına rağmen hızlı bir toparlanma dönemine girildiği, kulübün transferler sonrası takımın Süper Lig için hedef koyacağı ifade ediliyor.
Deniz yasağı sonrası akın
Karasu’da bir süreden bu yana deniz yasağı uygulanıyordu. Bu yasağın geçtiğimiz hafta kalkmasının ardından tatilciler sahile akın etti. Pek çok kişi denizin tadını çıkarırken esnafın da kısmen yüzü güldü.
Hocaoğlu yoktu
Karasu Belediye Meclisi Temmuz Ayı Oturumu’na belediye meclis üyeleri büyük oranda katılım sağladı. Toplantıya sadece MHP’li Hasan Hocaoğlu, işlerini gerekçe göstererek katılım sağlamadı.
Önerge okutulmadı
Cumhuriyet Halk Partili üyeleri tarafından verilen soru önergesi ise okutulmadı. Önergeye yazılı cevap verileceği Meclis Katibi Abdullah Şahin tarafından ifade edildi.
Ağustos’ta kapalıyız
Karasu Belediye Meclisi yazın son toplantısını yaptı. Belediye Meclisi, Ocak ayında alınan karar doğrultusunda Ağustos’ta toplanmayacak. Olağanüstü bir durum yaşanmazsa Karasu Belediye Meclisi’nin önümüzdeki oturumu eylül ayının ilk salı günü yapılacak.