Fısıltı Gazetesi

Fısıltı Gazetesi 724

Yazıcı yeni Grup Başkanvekili

Milliyetçi Hareket Partisi, Karasu Belediye Meclisi’ndeki grup başkanvekilinde değişikliğe gitti. Uzun süreden bu yana Grup Başkanvekilliği görevini yürüten Fatih Şentürk’ün yerine bu görev Oktay Yazıcı’ya verildi. Bu kararın alınmasında Şentürk’ün OSB oylamasındaki tavrının etkili olduğu konuşuluyor. Yazıcı, ilk Grup Başkanvekilliği görevini Haziran Meclisi’nde yaptı.

Mini çarşı açıldı

Karasu’da yaz aylarının simgelerinden olan Mini Çarşı’daki dükkanlar hizmet vermeye başladı. Yine aynı alanda bulunan lunaparkın da bu hafta içinde faaliyete girmesi ve bayram boyunca hizmet vermesi bekleniyor. Mini Çarşı’nın sahile hareket getirmesi ve esnafa olumlu katkı sağlaması bekleniyor.

Ücretli tuvalet

Karasu Sahil Park yanındaki tuvaletlerden 5 liralık ücret alınmaya başlandı. Tuvaletlerin Karsaş tarafından işletildiği öğrenildi. Kafe müşterilerinin tuvaletlere ücret ödeyip ödemediği konusunda bir bilgi yok.

Cumartesi pazar var

Karasu’da arife günleri halk pazarı kurulması geleneği bu sene de devam edecek. Cumartesi günü Karasu Halk Pazarı açık olacak ve vatandaşların bayram ihtiyaçlarını karşılaması mümkün olacak.

Kardeşinin düğününe katılamadı

Kocaali Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Abay’ın kız kardeşi Bezirgan Muhtarı Murat Ali Duman ile hayatını birleştirdi. Ancak Abay düğüne katılamadı. Çünkü aynı saatlerde İstanbul’da Gamze Özçelik’in nikahını kıyıyordu. Kardeşinin düğününe katılamayan Abay, ülke gündeminde de yer bulan Özçelik’in nikahını kıydı. Abay’ın kendi nikahını kıymasını ise Gamze Özçelik istedi. Abay’ı aylar öncesinden arayan Özçelik, bu konuda ricada bulununca, Mehmet Abay da Özçelik’i kırmadı.

Bayram için izin
Gazetemizin yayın günü bayrama denk geldiği için bir hafta sizden uzak kalacağız. Bu süreç içindeki gelişmeleri sakaryakuzey.com internet sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Şimdiden tüm okurlarımıza hayırlı bayramlar diliyoruz.