Fısıltı Gazetesi

Fısıltı Gazetesi 723

Çöp kutuları alındı

Karasu’nun kırsal mahallelerindeki çöp konteynerlerinin kaldırılması işlemi devam ediyor. Belediye eliyle çöp kutusu satışına da son verilmiş. Geçtiğimiz hafta Karasu’nun üst mahallelerinde belediye çalışanları ile vatandaşlar ve muhtarlar arasında tartışma çıkmış. Hatta bir mahallede bu tartışma biraz da sert geçmiş. Konu jandarmaya intikal etmemiş ama gerginliğin devam ettiğini biliyoruz. Umarız konu bir şekilde uzlaşıyla tatlıya bağlanır.

Dernek seçimi seneye

Karasulu muhtarlar hafta sonu Acarlar Longozu’nda bir araya geldi. Programda muhtarlar derneği başkanlık seçimi de gündeme geldi. Seçime yedi aylık bir süre kaldığı, bugün seçim kararı alınsa askı süresi falan prosedürün bir ay süreceği, bunun için de seçimin zamanında yapılması kararlaştırıldı. Bu şekilde konu rafa kaldırılmış oldu.

Sessiz yürüyüşler sürüyor

Filistin’de yaşanan insanlık suçuna Karasulular duyarsız kalmıyor. Ellerine Filistin bayrakları alan kadın ve erkeklerden oluşan grup Karasu Atatürk Bulvarı’nda sessiz yürüyüşler gerçekleştiriyor. Yürüyüşlerde slogan atılmıyor, sadece bayraklar sallanarak tepki verilmiş oluyor.

 

Abdullah Ayhan mı geliyor

Saadet Partisi’nde genel başkanlık seçimi yapılacak. Mevcut Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, yeni dönemde aday olmayacağını açıkladı. Bunun üzerine yeni ve genç bir ismin genel başkan olması görüşü öne çıktı. Eski Bayındırlık ve İmar Bakanı Cevat Ayhan’ın oğlu ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ömer Abdullah Ayhan’ın ismi de genel başkanlık için geçmeye başladı. Ayhan’ın Saadet Partisi Genel Merkezi’nde de ciddi kabul gördüğü gelen bilgiler arasında.

Millet bezdi basın terk etti

Karasu Halk Eğitimi Merkezi tarafından Sahil Park’ta düzenlenen hayat boyu öğrenme haftası açılış programı ve yılsonu sergisinin saat 12:00’da yapılacağı duyrulmuştu. Açılış öncesinde hazırlıkla tamamlandı ve programın başlaması beklendi. Güneşin altındaki bekleme süresi yarım saati geçince katılımcılar, davetliler ve öğrenciler zor anlar yaşamaya başladı. Bunun üzerine basın mensupları alanı terk etti. Umarız bu şekilde gecikmeler tekrarlanmaz da biz de size sağlıklı haberler iletmeye devam ederiz.

Ak Parti’de kongre süreci

Ak Parti teşkilatları için kongre süreci başladı. Hafta sonu yapılan Kızılcahamam Kampı sonrasında önümüzdeki eki ayı içinde ilçe kongrelerinin yapılması planlanıyor. Kongre öncesinde ilçe delegelerinin belirlenmesi mümkün olacak. Ardından da ilçe başkanları belirlenecek. İlçe başkan adaylarının ortaya çıkmasının ardından yine bir parti içi yoklama yapılacak ve netice olarak adaylar teke indirilecek ve birlik ortamı içinde kongrelerin tamamlanması sağlanacak.