Karasu

Fısıltı Gazetesi

Helvacı izinde

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı bir süredir yaz izninde. Helvacı’nın yıllık iznini kullandığı süre içinde Karasu Kaymakamlığı görevine Kocaali Kaymakamı Dr Emre Nebioğlu vekalet ediyor.

 

CHP’de kongre tarihleri

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre tarihleri belli olmaya başladı. Ağustos sonuna kadar kongrelerin tamamlanması planlanıyor. Karasu 14 Ağustos’ta Kocaali ise 15 Ağustos’ta yeni ilçe başkanını belirlemiş olacak. Kocaali’de Mithat Sarı’nın başkanlığa devam etmesi bekleniyor. Karasu’da ise Aykut Süt yeniden aday olmayacak. Süt’ün yerine Metin Ülker ve Uğur Büyük sahaya çıkacak.

 

Kim avantajlı

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu’da delegelerini belirledi. İki renk liste yarıştı. Sarı listenin sahibi Uğur Büyük’tü. Beyaz liste ise Metin Ülker tarafından hazırlanmıştı. Listelere göre Uğur Büyük ilk raundu kazandı. Ancak Ülker, Büyük’ün listesinden delege seçilen pek çok ismin kendi listelerinde de yer aldığını ve o isimlerin seçimde kendisini destekleyeceğinden emin. 14 Ağustos’taki seçim çekişmeli geçecek gibi.

 

Özen işi sıkı tutuyor

Önceki hafta Ak Parti’den belediye başkan aday adayı olduğunu açıklayan Kamil Özen, hafta sonu Mustafa Şentop’un dayısının cenazesine katıldı. Tekirdağ’daki cenazede Şentop’un acısını paylaşan Kamil Özen, pazartesi günü de Ankara’ya gitti ve burada Ak Parti kurmayları ile görüşmeye gitti.

 

Ödeme kuyruğu

Amme alacaklarının ödemesi ile ilgili sürenin sonuna gelindiğinde ciddi bir yığılma yaşandı. 31 Temmuz günü ödeme için sıraya giren vatandaşlar kurumların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Diğer yandan internet bankacılığından ödeme yapmak isteyen vatandaşlar da sistemin kilitlenmesine neden oldu. Sistem arızaları sonucunda SGK ödeme süresi 3 Ağustos’a vergi ödemeleri 5 Ağustos’a kadar uzatıldı.