Fısıltı Gazetesi

Fısıltı Gazetesi 704

Aday tanıtımı perşembe

Ak Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın da takdim edileceği toplantı Perşembe günü saat 14:30’da yapılacak. İlçe adaylarının belirlenmesinin ise bir hafta daha alabileceği iddia ediliyor. Ak Parti Sakarya’da Hendek ve Taraklı haricindeki tüm ilçeler ile Büyükşehir Belediyesi’nde aday çıkarak. Hendek ve Taraklı’da ise MHP aday çıkaracak.

Dikbayır ve CHP

İyi Parti’den ayrıldıktan sonra bağımsız milletvekili olarak siyasi hayatına devam eden Ümit Dikbayır, 31 Mart Yerel Seçimlerinde CHP’den büyükşehir belediye başkan adayı olabilir. İlde çıkan dedikodulara göre Dikbayır’ın adaylık için CHP ile temas halinde ve önümüzdeki günlerde net bir karar verecek.

Kolip de aday olacak mı

2019 Yerel Seçimlerinde Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Cihan Kolip’in önümüzdeki seçimlerde de aynı göreve talip olması bekleniyor. Bu hafta Ak Parti adaylarının belli olmasının ardından diğer partiler de sahadaki yerlerini alacak. Kolip’in de önümüzdeki dönem Büyükşehir Adayları arasında yer almasına kesin gözü ile bakılıyor.

Çatalbaş’ın gayreti

Deva Partisi Karasu eski İlçe Başkanı Abdullah Çatalbaş’ın partisinin belediye başkan adayı olarak açıklanmasının ardından heyecanı arttı. Çatalbaş, diğer partilerin ilçe ve il başkanları ile bir araya gelerek yeni ve iddialı bir işbirliği sağlamak için gayret ediyor. Abdullah Çatalbaş’ın seçimde işbirliğine yönelik çabalarının ise sonuç vereceğine ihtimal vermiyoruz.

Ankette sorulmadılar ama konuşmadılar da

Karasu’da geçtiğimiz hafta yapılan anket çok konuşuldu. Ankette ismi sorulmayan Kamil Özen ve Zeki Yılmaz konu ile ilgili konuşmaktan geri durdu. İsmi geçen İsmail Filizdidanoğlu ve İsmet Yavuzyiğit ise isimlerinin sorulduğundan haberdar değildi.

95 bine mâl oldu

Karasu’da yaptırılan son anketin genel merkez tarafından yaptırılmadığı iddia edildi. Edindiğimiz bilgiye göre bu anket 95 liraya mâl olmuş. Bize ulaşan isim anketin faturasının da kendisinde olduğunu söyledi. Biz onun yalancısıyız.