Manşet

Çatalbaş yanıt bekliyor

Çatalbaş yanıt bekliyor

Karasu Belediyesi Ocak Ayı Meclisi’nde sorduğu sorulara henüz yanıt alamadı. Çatalbaş, “Meclis’te sorduğumuz sorulara 15 günden bu yana yanıt gelmedi. Sanırım sorular zor geldi” dedi.

2 Ocak’ta sormuştu

Karasu Belediye Meclisi’nin Ocak Ayı Oturumu’nda maddeler halinde 7 soru yönelten Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş, henüz sorularının yanıtlanmadığını söyledi. Çatalbaş, Karasu Belediyesi’nin İshak Sarı döneminde kaç kişi ve kurumla mahkemelik olduğunu, mahkemeler için ne kadar masraf ödendiğini, kaç davanın kaybedildiğini sormuştu. Çatalbaş ayrıca, Karasu Belediyesi’nin dışarıdan avukatlık hizmeti alıp almadığını, alındı ise bu işe ne kadar ödeme yapıldığını da gündeme taşıdı.

46 milyonu sormuştu

Çatalbaş ayrıca, bir önceki seçim döneminde gündemi işgal eden 46 milyonluk ihaleyi de gündeme taşıyarak, “Açılan dava ne durumda, kesinleşmiş yargı kararı var mı, beraat edenlerle ilgili istinaf başvurusu yapıldı mı, bu süreçte dahil olanlara rücu edildi mi ya da edilecek mi” diye sordu. Çatalbaş ayrıca, İshak Sarı döneminde kaç metrekare arsa satıldığını ve ne kadar paranın tahsil edildiğini de öğrenmek istedi. Çatalbaş ayrıca İller Bankası ve diğer bankalar ile şahıslardan ne kadar kredi kullanıldığını da sordu.