Fısıltı Gazetesi

Fısıltı Gazetesi 703

Düşman çatlattılar

Cumhur İttifakı ortakları Ak Parti ve MHP’nin Karasu temsilcileri geçtiğimiz Cuma günü MHP Karasu İlçe Teşkilatı’nda bir araya geldi. MHP’de Münir Ali Kara döneminden önce her cuma, namaz çıkışı simitli toplantı yapılıyordu. Kara’nın görevden alınmasının ardından bu gelenek canlandırıldı. Ak Parti Karasu İlçe Teşkilatı da bu haftaki etkinliğe katılım sağladı. Hem de Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ile birlikte. Daha önce aralarında sıkıntı olduğu iddia edilen isimler adeta düşman çatlatır şekilde görüntü sergiledi. Fotoğrafların sosyal medyada yayınlanmasının ardından yapılan çeşitli yorumlara en net yanıtı ise İlçe Başkan Yardımcısı Rüstem Elmacı verdi. Elmacı fotoğrafın altına yaptığı yorumda “Çatlayın” yazdı.

Başka isim çıkacak mı

Cumhuriyet Halk Partisi’nde beklenen oldu. İlçe Başkanı Uğur Büyük görevden ayrıldı ve aday adaylık başvurusunda bulundu. Babası rahmetli Sedat Büyük de Karasu’da belediye başkanlığı yaptığı için Uğur Büyük’ün belediye başkanlığı yapabileceği ile ilgili bir endişe yok da… Büyük’ün “Kimse aday çıkmazsa” aday olacağı konuşuluyordu. Haliyle Uğur Büyük’ün aday adaylığını açıklamasının ardından yeni bir aday adayının çıkacağı, Büyük’ün partiyi adaysız bırakmamak adına aday adaylığını açıkladığı konuşuluyor. Bakalım yeni isim açıklanacak mı yoksa Uğur Büyük ile mi seçime gidilecek…

Balcı ve Önal düzeliyor

Karasu siyasetine damga vuran isimlerden İlyas Balcı ani bir rahatsızlık geçirdi. Yoğun bakımda tedavi altına alınan Balcı’nın durumu düzelmeye başladı. Balcı’nın kısa bir süre sonra eve dönmesi de bekleniyor. Diğer yandan Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Osman Önal da rahatsızlandı. Önal’ın tedavisi evde devam ediyor. Önal’ın da önümüzdeki hafta içinde istirahatini sonlandırması ve sahalara çıkması bekleniyor.

Özdemir’e gidildi mi

Bilindiği gibi Karasu’da yedi parti aylardan bu yana görüşme yapıyor ve bir şekilde ortak aday ile seçime girmeyi planlıyordu. Masaya oturan siyasi partilerin neredeyse ortak görüşü ise seçime gidilecek ortak ismin Recep Özdemir olmaması yönündeydi. Aday ismi üzerinde uzlaşamayan partilerin daha sonra kendi adayları ile seçime gitme kararı aldığı biliniyordu. Geçtiğimiz hafta masadan ayrılan partilerden birkaçının Recep Özdemir ile görüştüğü ve dar kapsamlı ittifakın ortak adayı olması yönünde davette bulunduğu öğrenildi. Özdemir’in ise bu teklifi kibarca reddettiği ve bu partiler ile seçime girmeyeceğini söylediği iddia edildi.

Kocaali’de ne olacak

Ak Parti’nin büyükşehir belediye başkan adayının açıklanmaması ilçelerin adaylarının açıklanmasının gecikmesine neden olabilir. Sakarya adayı büyük ihtimalle 15 Ocak’ta açıklanacak ama ilçelerin adaylarının ne zaman netlik kazanacağı henüz belli değil. Karasu ve Kocaali’de aday belirlemesi için bu hafta son bir anket düzenlenebileceği iddia ediliyor. Kocaali’de ise durum çok daha karışık. Karasu’dakinin iki katından fazla aday adayı çıkan Kocaali’de aday isminin açıklanmasının ardından diğer isimlerin Ak Parti ile birlikte hareket etmeme ihtimali teşkilatı endişelendiren konuların başında geliyor. Bakalım bu durumun ortadan kaldırılması için nasıl bir yol izlenecek ya da bu durumun önüne geçilebilecek mi!