Fısıltı Gazetesi

Çatalbaş unutuldu

Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yeni binasının yapımında Mehmet Çatalbaş’ın katkısı büyük. Çatalbaş bu Karasu Emniyet Derneği’nin başkanı sıfatı ile girişimde bulundu. Yetmedi eski Doğruyolcu olması hasebiyle İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ile defalarca temas kurdu. Sonunda binanın yapımına başlandı. Ancak geçtiğimiz hafta Karasu’ya ziyarette bulunan İl Emniyet Heyeti ilçedeki binanın inşaatını gezerken Çatalbaş’a ziyarette bulunmadı. Çatalbaş’ın bu konudan dolayı kırgın olduğu kulağımıza gelen dedikodulardan biri.

 

Borç mesajı gelince

Karasu Belediyesi yeni borç yapılandırması ile ilgili olarak toplu mesaj gönderdi. Belediye’den gelen mesajı gören ve borcu olduğunu düşünen vatandaşlar soluğu Belediye Binası’nda aldı. Hatta borcunu ödemek için İstanbul’dan geldiğini söyleyen kişiler bile oldu. Ancak yapılan incelemede mesajın borcu olan olmayan herkese gönderildiği anlaşıldı. Durum anlaşılınca ikinci bir mesaj gönderilerek, borcu olmayanların Karasu Belediyesi’nden gelen mesajları ciddiye almamaları istendi.

 

Basına kapalı toplantıya beğeni

Karasu Belediyesi tarafından muhtarlarla bir toplantı organize edildi. Basın mensupları da toplantıya davet edildi. Ancak basın toplantı başlamadan basın mensuplarından salonu terk etmeleri istendi. Durumdan haberi olmayan basın mensupları protesto etmek için haberi birkaç satır girdi. Ancak belediye yetkilileri protesto amacıyla kısa yayınlanan haberleri bile sosyal medya hesaplarından beğendi.

 

Kısıtlama azalacak mı

Kovid19 tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlamalar esnafın zor günler geçirmesine neden oluyor. Hizmet sektöründe faaliyet gösteren kafe ve kahvehaneler kiralarını ödemeye devam ederken gelirlerini yitirmiş durumda. Son günlerde vaka sayılarında yaşanan düşüşler hizmet sektöründeki esnafın heyecanlanmasında neden oldu. Kafe ve kahvehane esnafı HES kodu alarak da olsa kısmen açılmayı önerdi. Bakalım bu şartlarda bu ay içinde bir iyileştirme olacak mı?

 

Yıkımlar başladı

Karasu Belediyesi’nin sahil düzenleme projesi başladı. Projenin başlamasının ardından sahildeki yapıların da yıkılması gündeme geldi. İmara aykırılık taşıyan pek çok yapı sahibine tebligatlar gönderildi. Bir yandan proje uygulanırken diğer yandan da yıkım çalışmaları devam edecek. Proje gerçekleşene kadar bir süre Doğu Karadeniz Caddesi’nin yıkımlar dolayısıyla meşgul olacağı kesin gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.