Fısıltı Gazetesi

Fısıltı Gazetesi 696

Destici geliyor

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, yerel seçimler öncesi Sakarya’ya geliyor. Perşembe günü Sakarya’ya gelecek olan Destici’nin programında ilçe ziyaretleri bulunmuyor. Ancak tüm ilçe başkanlarının katılacağı bir organizasyonla yeni il binası açılışı gerçekleşecek. Elbette açılış sonrasında ilçe başkanları ile ikili görüşmeler de olacak. Bu görüşmelerde Karasu İlçe Başkanı Tuncay Şeker’in de görüş belirteceği ve önümüzdeki seçim süreci ile ilgili fikir beyan edecek. Şeker’in Büyük Birlik Partisi’nin kendi adayı ile seçime girmesinin yanı sıra kazanması muhtemel bir adayla veya parti ile hareket etme fikrini de dile getirmesi bekleniyor.

 

CHP’de aday kısa sürecek

Cumhuriyet Halk Partisi aday adaylık başvurularını almaya 22 Aralık’ta başlayacak. Başvuru süreci 1 Aralık’ta sona erecek. Aday adaylıklarında başvuru bedelleri de belli oldu. Belediye başkan aday adaylığı için 15 bin, meclis üye aday adaylığı için 7 bin 500 lira alınacak. Şehit yakını, gazi ve engellilerden başvuru ücreti talep edilmeyecek. Belediye meclis üyeliği başvuruları da 1 Aralık’ta sona erecek. Ancak belediye meclis üyeliği için sürenin uzatılabileceği konuşuluyor.

 

Terzioğlu’na yeni görev

Cumhuriyet Halk Partisi İl Yönetimi’nde görev dağılımı yapıldı. Karasu Teşkilatı’nın desteklediği listenin karşısında yer alan ve kazanan tarafta yer alan Karasulu Yılmaz Deniz Terzioğlu Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı oldu. Aynı zamanda Karasu, Kocaali, Kaynarca, Ferizli ve Söğütlü sorumlusu oldu. Terzioğlu seçim sürecinde bu ilçelerin koordinasyonundan ve seçim işlerinden de sorumlu olacak.

 

Karasu’da da aranabilir

Zonguldak Ereğli’de limandan çıktıktan sonra mendireğe çarparak batan Kafkametler gemisindeki kaybolan kişilerin arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Arama çalışmalarının önümüzdeki günlerde Karasu’da da devam etmesi hazırlığı var. Karasu’daki su altı arama ekibi ile gönüllülerden de yardım istenmesinin mümkün olduğu gelen bilgiler arasında.

 

SEDAŞ alarm veriyor

Son birkaç yıldır yaptığı yatırımlar ile vatandaşların sorunsuz faydalandığı SEDAŞ bu yılın ilk yağışında zor anlar yaşattı. Karasu ve Kocaali’nin merkezindeki pek çok mahallede kesintiler dolayısıyla doğalgaz kullanıcıları zor anlar yaşarken, kırsal mahallelerde 24 saati aşkın süre elektrik kesintilerin yaşandığı iddia edildi.

 

Yalı’da artış var

Yalı Mahallesi Muhtarı Dursun Ali Akbaş’ın yeni dönemde aday olmayacağını açıklamasının ardından muhtarlık yarışı kızışıyor. Karasu’nun en kalabalık mahallesi olma özelliğindeki Yalı’da muhtar adayı sayısının şimdiden 10’u geçtiği, seçim yaklaştıkça bu sayının 15’i bulabileceği konuşuluyor.