Fısıltı GazetesiKarasu

Fısıltı Gazetesi 690

Fındık fiyatları ne oluyor

Önceki haftalarda hızlı bir yükselişe giren ve bir ara 110 lira seviyelerine kadar yükseldiği iddia edilen fındık fiyatları çıktığı viteste inmeye başladı. Fındık fiyatlarındaki gerileme 90 lira kademesinde durdu. Fiyatların gerilemesinde fabrikaların alım konusunda talep azaltmasının etkili olduğu iddia ediliyor. Ancak Toprak Mahsulleri Ofisi tüm bu olan biteni izlemek dışında bir şey yapmıyor. Fındıkçıya sahip çıkması ve piyasayı regüle etmesi beklenen kurum fiyatların aşağıda kalmasına yaramış oluyor. Fiyat çıkıyor iniyor ama TMO hep sabit. Kimse TMO’ya bir talepte bulunmuyor TMO da adım atmak zorunda kalmıyor. Hayırlısı olsun.

 

Recep Özdemir’in adaylığı

Karasu Belediye Başkan Adaylığı için hem iktidar partisinde hem de muhalefet partilerinde bir sessizlik var. Ak Parti’de çok sayıda aday çıkacağını düşünüyorduk. Bu zamana kadar ses çıkaran isim sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Muhalefette ise aday olarak öne çıkan sadece Recep Özdemir var. Seçime çok da uzun bir süre kalmadı. Ak Parti henüz adayını netleştirmedi ve hatta aday adaylık süreci dahi başlamadı. Ama şimdiye kadar siyaset kazanının çoktan kaynaması lazımdı. Bu durumda muhalefetin tartıştığı tek konu Recep Özdemir oluyor.

 

Samet Altuntaş aday olacak mı

Son seçimlerde Ak Parti’den aday adayı olan, teşkilat görevinde bulunurken 2019 Yerel Seçimi öncesinde istifa eden ve bu nedenle İshak Sarı ile karşı karşıya gelen Samet Altuntaş sessizliğini koruyor. Altuntaş’ın bu dönem aday adaylık başvurusu yapıp yapmayacağı ise henüz netlik kazanmadı. Altuntaş’ın yakın çevresi ile istişarelerde bulunduğu da gelen bilgiler arasında.

 

Ayar ve Yavuzyiğit

Ak Parti’de belediye başkan adaylığı için ismi geçenler arasında geçen seçim aday adayı olan Yakup Ayar ile Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapan İsmet Yavuzyiğit yer alıyor. İki genç ismin de bu dönem başvuru yapacağına ilişkin dedikodular artık ete kemiğe bürünmeye başladı. Başvurular başladığında bu iki ismin de nasıl bir yol isleyeceğini göreceğiz.

 

Babalıoğlu ve Yüzücü

Memurların istifa sürecinin başlamasına 20 günden az süre kaldı. Bu süreç öncesinde SASKİ Karasu-Kocaali Müdürü Ömer Babalıoğlu ile Karasu Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Turan Yüzücü’nün istifasına kesin gözü ile bakılıyor. Babalıoğlu Karasu’dan Yüzücü ise Kocaali’den Ak Parti Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuruda bulunacak.

 

Sağlıkçı eylem yapsın mı

Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddeti protesto etmek için Karasu’daki sağlık çalışanlarının bir kısmı sendikal eylem yapmaya karar verdi. Karasu’da şiddet eylemi var mı? Yok! Karasu’da aşı olmak isteyen çocukların, ilaç yazdıracak insanların suçu ne? Mesleki dayanışmanız insanların sağlığını etkilemediği sürece demokratik hak sayılabilir. Ancak çocukların aşılarının ertelendiği bir ortamdan söz ediliyor ki bu durumun sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlara hiçbir etkisi yok. İnsan sağlığını sağlama görevindeki kişilerin insan sağlığını sekteye uğratma ihtimali gerçekten düşündürücü.