Gündem

fısıltı gazetesi

Sakin bir seçim oldu

Karasu ve Kocaali’de oy kullanan vatandaşlar sandığa gayet saygılıydı. Seçim günü erken saatlerden itibaren sandıklarda sıra oldu. Yaşlı ve hamilelere öncelik verildi. Bazı vatandaşlar hastaneden getirilerek oy kullandı. Engelli olduğunu YSK’ya bildirmeyen veya daha sonrada rahatsızlığı ortaya çıkan vatandaşlar da oylarını kullanırken yardım aldı. Kısa süreli ses yükselmeleri yaşansa da seçimde kayda değer adli bir olay yaşanmaması sevindirici yan olarak ortaya çıktı.

Çatalbaş nereye gitti dersiniz

Karasu Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş, birkaç günlüğüne Karasu’dan ayrılacağını söyledi. Çatalbaş’a “Nereye” diye soranlara “İshak Sarı’nın olmadığı yere” şeklinde yanıt verdiğine şahit olduk. Çatalbaş’ın Güney Afrika’ya gittiğini duyunca da sözünde ciddi olduğunu anladık. Ancak Çatalbaş 28 Mayıs’a yetişiyor. Yani yinelenen seçimde oy kullanacak. Çatalbaş hafta sonundan önce yola çıkmış olacak.

Düğün tarihleri değişti

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması, 14 mayıs sonrası yapılan bazı planlarda değişiklik yapılmasına neden oldu. Ay sonuna düğün tarihi alan vatandaşların bir kısmı bu tarihi ya öne çekti ya da öteye erteledi. Yine tatil planı içinde olanlar için de değişiklikler söz konusu oldu. Pek çok kişi davetiyesini yeniden bastırmaya başladı. Seçimin ertelenmesi sosyal hayatı da ertelemiş oldu.

Kimler ne alemde

Seçim sonrasında herkes milletvekili adaylarının moral durumunu merak ediyordu. Seçimi kazanamayan pek çok isim elbette üzgün. Ancak bu üzgünlük bir motivasyon düşüklüğü manasına gelmiyor. Konuştuğumuz adaylar bundan sonra da siyasetin içinde var olacaklarının sinyalini verdi. Milletvekilliğini kaybeden isimlerden bazılarını önümüzdeki dönemde yerel seçimde belediye başkan adayı olarak görmeye hazır olun.

Spora doyacağız

19 Mayıs Gençlik Haftası dolayısıyla spor faaliyetleri hız kazandı. Öğrencilerin katılacağı yarışma şeklindeki spor aktivitelerinde başarılı olanlar ödüllerini 19 Mayıs dolayısıyla düzenlenecek olan törende alacak. Aktivitelerde zaman zaman koşular stat ve salon dışına taşacak. Karasu sokakları sporcuların mücadele alanı olacak.

TOGG gezdi

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG ilçeleri gezdi. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta Karasu ve Kocaali’ye getirilen araç halkın yoğun ilgisi ile karşılandı. Vatandaşlar TOGG ile fotoğraf çektirdi ve sosyal medya paylaşımlarında bulundu.