Fısıltı Gazetesi

Albayrak’ın ilk Meclisi

Karasu Belediye Meclisi Mart Ayı Oturumunda MHP’li Mehtap Albayrak ilk toplantısına katıldı. Albayrak’ın katılımı dolayısıyla Belediye Başkanı İshak Sarı da bir hoş geldin konuşması yaptı. Esra Bıyıklıoğlu’nun görevinden ayrılması dolasıyla boşalan Meclis Katipliği görevi için ise gizli oylama yapıldı. Ak Parti Ali Şakar’ı aday gösterirken CHP ve MHP aday çıkarmadı. Gizli oylamada Şakar 24 oyun 23’ünü aldı.

 

Bakış açısı

Karasu Belediye Meclisi’nde Mehtap Albayrak’ın katılması sonrasında başkanın sol tarafındaki kısımda sıkışma oldu. Albayrak için ayrıca bir önlem alınmadığı için masanın son kısmında kalan Mehmet Çatalbaş’ın toplantı sırasında zaman zaman bir bacağını dışarı çıkarması gerekti. Misafirlerin Çatalbaş’a, “Bir ayağın dışarıda” yollu sataşmalarına Çatalbaş, “Ne yaparlarsa yapsınlar diğer ayağım içeride” şeklinde yanıt verdi. Çatalbaş kendi bulunduğu tarafın kalabalık kalmasını da “Muhalefet safları sıklaştırıyor” şeklinde değerlendirdi. Herkesin bakış açısı farklı oluyor tabi ki.

 

Sarı şaşırdı

Karasu Belediye Meclisi öncesinde Belediye Başkanı İshak Sarı her zaman olduğu gibi gündem dışı söz talebi olup olmadığını sordu. Her defasında gündem dışı söz talebinde bulunan CHP’li Şakir Şen ile Mustafa İngenç Bağımsız Mehmet Çatalbaş söz istemedi. Başka söz isteyen de olmayınca doğrudan gündem maddelerine geçildi. 2019 yılındaki seçimlerden bu yana çok nadir yaşanan bu durum karşısında Başkan İshak Sarı şaşkınlığını gizlemedi.

 

Yenimahalle’de çalışma

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı Yenimahalle’de yapılan tahkimat çalışması ile ilgili de bilgi verdi. Yenimahalle’deki yürüyüş yollarının da bozulduğunu söyleyen Sarı, DLH’nın yaptığı çalışmaya ek olarak Karasu Belediyesi’nin de bir taş dolgu çalışması yaptığını ve ve tahkimatların güneyin ile ilgili dolgu işlemlerinin sürdürüldüğünü söyledi. Bu çalışmanın Karasu Belediyesi’ne 2 buçuk milyon liraya mal olması bekleniyor.

 

Fiyatlar bu kez artıyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonrasında İstanbul Depremi’nin de gündeme gelmesi bu ildeki vatandaşların Karasu’ya gelmesine neden oluyor. Karasu’ya talep artınca da ilçedeki kira ve emlak fiyatları da yukarı yönlü hareket etmeye başladı. Kiralar ve satılık evlerin değerinde iki kata varan artışlar yaşandığı söyleniyor. Bu değişimlerin önüne geçilmesi ise çok da mümkün görünmüyor.