Gündem

Fısıltı Gazetesi

Vekiller neden yoktu

Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş görkemli bir düğünle dünya evine girdi. Karakaş’ın düğününde yüzünden güller eksik olmadı. Düğünde siyaset ve iş dünyasının seçkin isimleri de vardı. Ancak milletvekilleri yoktu. Milletvekilleri TBMM’de bütçe görüşmeleri sürdüğü için başkentin dışına çıkamıyordu. O nedenle Karakaş’ın düğününe katılamadılar. Ancak milletvekillerinin İsmail Karakaş ve eşi Melek Karakaş’ı düğünden sora arayıp tebrik ettiklerini öğrendik. Biz de Karakaş çiftine ömür boyu mutluluk diliyoruz.

 

Yazarlar öğrencilerle buluştu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kültür – sanat etkinlikleri kapsamında Salı günü Karasu’da 6 lisede Sakaryalı Yazar – Öğrenci Buluşmaları düzenledi. Söyleşi ve imza gününün bir arada yapılacağı programda, Mustafa Furkan Özren – Karasu Anadolu Lisesi’nde, Ömer Emecan – Karasu Atatürk Anadolu Lisesi’nde, Aybüke Yıldız – Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, Cengizhan Genç – Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi’nde, Miraç Küçük – Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ve Mehmet Tuna – Şehit Hasan Keleş Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle buluştu.

 

Fındık 40 lira olur mu

Fındık fiyatı 30 lira civarında seyrediyor. Taban fiyat açıklandığında fındık fiyatı sanırım 3.3 dolar ediyordu. Rahmetli Erbakan döneminde fındık 2,4 dolardı.

Bu yazıyı yazdığım esnada dolar 14.2 lira. 3.3 dolar 46 lira ediyor. Erbakan döneminde verilen fiyat üzerinden konuşacak olursak, fındık 34 lira olmalı.

Eğer bir fındık ihraç ederken fiyatta avro üzerinden indirim yapmadıysak çiftçinin cebine girmesi gereken para kimin cebine gidiyor diye sorma hakkına sahip değil miyiz?

 

Millet Bahçesi ile ilgili açıklama yapılacak mı

Karasu’da İhsaniye Mahallesi’ne 82 bin 700 metrekare üzerine bir millet bahçesi yapılacağını daha önce sizlere duyurmuştuk. Bu alanda hummalı bir çalışma olduğunu da takip ediyoruz. Ancak Millet Bahçesi üzerine başlanan projede farklı yapıların da olduğu iddiaları ortalıklarda dolaşmaya başladı. Bu alanda millet bahçesinden öte turizm ve ticari amaçlı tesislerin de olacağı iddia edilmeye başlandı. Bakalım bu konu ile ilgili açıklama ne zaman yapılacak ya da daha önemlisi açıklama yapılacak mı?

 

Eryılmaz ve Filizfidanoğlu

Adem Filizfidanoğlu ile Raşit Eryılmaz arasındaki dostluk düşman çatlatır nitelikte. Siyasette de ticarette de eğlencede de birini görünce gözler diğerini arar durumda. Geçtiğimiz hafta Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı Azerbaycan’a gitti. Azerbaycan gezisinde Sarı’ya Raşit Eryılmaz ve Adem Filizfidanoğlu eşlik etti. Siyasi ortamlarda ise bu durum, “Seçime giderken Hasan Yavuzyiğit, geziye giderken Raşit Eryılmaz, Adem Filizfidanoğlu” şeklinde espri malzemesi oldu. Sarı’nın bir başka geziye Hasan Yavuzyiğit’i götürmesi de artık şart oldu.

 

Sarı Meclis Üyeleri ile buluşacak da

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı Cuma günü Karasu Belediye Meclis Üyeleri ile bir araya gelmeyi planlıyor. İstişare toplantısı için belediye meclis üyeleri aranmaya başladı. Cuma günü gerçekleşecek olan toplantıya bizce bir önceki toplantıda “Çocuğa anlatır gibi anlattım” sözüne maruz kalan CHP’li Mustafa İngenç katılmaz. “Bunların hepsi böyle” sözü ile karşı karşıya kalan BBP’li Mehmet Çatalbaş da katılmaz. “Burası esnaf dükkanı değil” sözü ile kapıdan çevrilen CHP’li Şakir Şen de katılmaz. Bu iki isim katılmayınca büyük ihtimalle diğer CHP’li üyeler de katılmaz. Geriye kalıyor Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyeleri. Bakalım onların da kaçı katılacak.