Gündem

Fısıltı Gazetesi

Çakma hesaplar tam gaz

Sosyal medya üzerinde sahte hesap açma modası bir türlü sona ermedi. Belki de hesaplar sahte değil, biz günahlarını alıyoruz. Ancak kimsenin tanımadığı isim-resim ile siyasi haberlerin altına yorum yapıldığında bir sahtekarlık duygusu kendiliğinden oluşuyor. Son olarak Karasu Belediyesi’ne danışmanlık hizmeti verenlerin yaralanması ile sonuçlanan olayın aydından sosyal medyada olayı körüklemeye yönelik atışmalar oldu. Bunların toplum barışına bir faydası olmadığını düşünüyoruz. Çakma hesaplar ile yorum yapanların da hangi görüşte olurlarsa olsunlar olaya müdahil olmamaları gerektiği kanaatindeyiz. Kavgalarda bir tarafı tutan aslında kavganın tarafını tutar. Kavganın sürmesinin de kimseye faydası olmaz.

 

Meclis bu hafta

Karasu Belediye Meclisi bir aksilik olmazsa bu aslı günü yapılacak. Gündem henüz şekillenmediği için muhtemelen Cuma gününden önce üyelere gönderilmeyecek. Salı günü Sosyal Gelişim Merkezi’nde yapılacak olan toplantı kovid 19 önlemleri kapsamında gerçekleşecek. Katılımcıların birer koltuk mesafesi boşlukla oturması için yerler ayrılacak. Meclis’te gündem dışı olarak geçtiğimiz mecliste vergi dairesi ve SGK’ya devredilmesi kararlaştırılan 142 taşınmazla ilgili konunun tartışılması ve Belediye Başkanı İshak Sarı’nın konu ile ilgili yeni gelişmeleri bildirmesi bekleniyor.

 

Milli Eğitim’e ret

Geçtiğimiz hafta Karasu’da Yazarlık Atölyesi açıldı. Gençlerin yazma alışkanlığı kazanması adına açılan atölyenin neden Sosyal Gelişim Merkezi’nde değil de bir ortaokul bünyesinde açıldığını merak ettik. Zira bu atölyeden Karasu’daki her öğrenci istifade edebilmeli. Küçük bir araştırmadan sonra Sosyal Gelişim Merkezi’nin kovid 19’u gerekçe göstererek atölye açmayı reddettiğini öğrendik. Okulların açık olduğu bir ortamda SGM’nin kendini korumaya alması gerçekten takdir edilecek bir davranış. Milli Eğitim de kendi bünyesinde atölyeyi açmış. Ne derler bilirsiniz: Kötü komşu insanı mal sahibi yaparmış.

 

Parkomat ne kadar sürecek

Karasu’da tartışmalı parkomat uygulaması çarşıda pazartesi günleri devam ediyor. Mehmet İspiroğlu döneminde uygulamanın yasal olmadığını yüksek sesle dile getiren Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı bu uygulamayı bu yıl uygulamaya koydu. Parkomatın yasal olup olmadığı ayrı bir konu. Ancak akıllarda iki soru var: Bu uygulama çalışanların ücretlerini ödeyecek kadar para bırakıyor mu? Ve çarşıda süren bu uygulama kış aylarında da devam edecek mi?

 

CHP’de gelenek sürecek

Resmi törenlerde siyasi partilerin çelenk koyması uygulamasının sona ermesinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi şehirde bulunan bir başka Atatürk Büstü’ne çelenk koyuyor. Bunu gelenek haline getiren CHP’liler zaman zaman gerginlikler de yaşıyor. Karasu’da şimdiye kadar bu konuda bir uyarı ya da sıkıntı meydana gelmedi. Bu yıl da Karasu Kaymakamlığı önünde düzenlenecek olan tören sonrasında CHP’liler Atatürk Bulvarı’nda bulunan Atatürk Büstü’ne çelenk koyacak ve saygı duruşunda bulunacak.

 

Süt muhtarlarla buluşuyor

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, ilçede bulunan muhtarlarla bir kahvaltıda bir araya geliyor. Bu hafta içinde düzenlenecek olan kahvaltıda muhtarları ağırlamaya hazırlanan Süt, bu şekilde mahallelerin sorunlarına da birinci elden ulaşmış olmayı hedefliyor. Süt ile muhtarların bu hafta içinde bir kahvaltıda bir araya gelmesi bekleniyor.