Fısıltı Gazetesi

İspiroğlu’nun paylaşımı

Karasu Belediyesi eski Başkanı Mehmet İspiroğlu samimi bir adamdır. Hemen herkesle iletişim kurabilen, bir kez gördüğü bir adamın adını yıllar sonra hatırlayabilen bir yapısı vardır. Seçimi kaybetmesinin ardından bile duruma aldırış etmeden halkın arasındaki yerini almış ve aynı hayatına devam etmiştir. İspiroğlu sosyal medyada da zaman zaman paylaşımlarda bulunuyor. Son paylaşımı ise en çok konuşulanlar arasındaki yerini aldı. İspiroğlu paylaşımında, “Aslan hikayesini anlatmadı. Siz avcının yalanını dinlediniz. İşinize geldiği gibi” yazdı. İspiroğlu’nun kimi kastettiği net değil! Sizin tahmininiz ne?

 

Çatalbaş yat fuarında

Karasu siyasetinin renkli simalarından Mehmet Çatalbaş bir şekilde gündem olmayı başarıyor. Kendi ifadesi ile “Basın benden olumlu ya da olumsuz bahsetmezse ben o hafta hiçbir şey yapmamışım sayıyorum” diyor. Çatalbaş geçen hafta İstanbul’daki Bot Show fuarını ziyaret etti. Karasu Küçük Sanayi Sitesi’nde yat imal eden komşularının standına konuk olan Çatalbaş sosyal medyada paylaştığı fotoğraflarla da ilgi odağı olmayı başardı.

 

Devlet Hastanesi’ne pratisyen takviyesi

Karasu Devlet Hastanesi’nde 11 pratisyen hekim birden göreve başladı. İlçedeki doktor eksikliğine bir parça da olsa yardımcı olması beklenen pratisyenler yeni dönemde Karasu Devlet Hastanesi’nde görev yapacak. Bu şekilde hastanenin acil servisinde dışarıdan görevlendirilmiş doktorlar değil, ilçe hastanesinin kendi kadrolu doktorları görev yapmış olacak. İlçede uzman doktor eksikliğinin sürdüğüne dikkat çekenler olsa da 11 pratisyen hekimin işbaşı yapması ilçe adına sevindirici bir gelişme olarak değerlendirilmeli.

 

Perşembe pazarı son kez

Yaz aylarında yaşanan nüfusun ihtiyacını karşılamak için perşembe günleri ilçede pazar kurulmaya başlanmıştı. Yaz aylarında açılan pazar eylül ayı boyunca da açık kalmaya devam etti. Eylül ayının sona ermesi ile birlikte perşembe günleri kurulan pazar da sona ermiş oluyor. Perşembe pazarı bu hafta son kez kurulacak ve önümüzdeki haftadan itibaren Karasu kış moduna girmiş olacak ve sadece pazartesi günleri Pazar kurulmaya devam edecek.