Fısıltı Gazetesi

Çember daralıyor

Aşı olma yaşı 12’ya kadar düştü. Öte yandan aşı olmayanlarla ilgili kısıtlamalar da gün geçtikçe artıyor. Bazı bankalar şubelerine aşı olmayan veya yakın zamanlı negatif test sonucu bulunmayan müşterileri kabul etmiyor. Bazı şehirlerarası otobüsler de benzer uygulamaya gidiyor. Önümüzdeki günlerde aşı olmayanların pek çok toplu hizmetten uzak kalması da muhtemel görünüyor.

 

Elektrik kesintileri can sıkıyor

Karasu’nun merkezinde Salı günü yaşanan elektrik kesintileri can sıktı. Ardı ardına kesilen elektrikler bazı ev ve işyerlerinde elektrikli aletlerin zarar görmesine neden oldu. Bu arada önceki cumartesi günü ilçe dışından gelen SEDAŞ ekipleri ev ve işyerlerindeki saatleri kontrol ederek abonesiz sayaçları mühürledi. Cumartesi günü elektriksiz kalan abonesiz kullanıcılar için abone noktaları açıldı. Bu sayede vatandaşlar aynı gün elektriklerini kullanmaya devam edebildi.

 

Okullar açıldı sahil boşaldı

Karasu sahili okulların açılması ve havaların soğuması ile tenhalaştı. Yazlıkçıların büyük kısmı Karasu’yu terk ederken, fındık işçileri ve öğrencisi olmayan aileler sayesinde şehir merkezinde seyrelme yaşanmıyor. Karasu’daki nüfus yoğunluğunun fındık sezonunun sona ermesinin ardından normal seyrine dönmesi bekleniyor. Ancak tüm bu duruma rağmen esnaf umduğunu bulabilmiş değil.

 

Yemekhane kuruldu

Karasu Karadeniz Meslek Lisesi’nde (eski adıyla Kız Meslek Lisesi) yemek üretimi başladı. Konu ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Karasu’da taşımalı eğitim yapan okulların yemeklerinin bundan sonra Karasu Karadeniz Meslek Lisesi’nde yapılacağını söyledi. Ayrıca yakın ilçelerdeki üniversitelerin yemekleri de Karasu Karadeniz Meslek Lisesi’nde üretilecek.

 

Soytürk Karasu’da

Kilis Valisi Recep Soytürk her yıl olduğu gibi yaz tatilinin büyük kısmını Karasu’da geçiriyor. Karasu’da pek çok ziyarette bulunan Soytürk, bir yandan da babaocağında fındık toplamayı ihmal etmiyor. Soytürk Karasu’da sevenleri ile bir araya geliyor. Soytürk ile sohbet eden pek çok kişi sosyal medyada paylaşımlarda bulunuyor ve Soytürk’e olan sevgilerini gösteriyor.