Gündem

Fısıltı Gazetesi

Evli ve Sevindik

2004 yılında Kocaali’den Belediye Başkan Adayı olan ve halen Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı olan Fatih Sevindik yoğun bakıma alındı. Sevindik’in sağlık durumunun ağırlaşmasının ardından yoğun bakıma alındığı, entübe vaziyette olmadığı ancak solunum cihazına bağlı olduğu öğrenildi. Diğer yandan Karasu’nun tanınmış fındık esnaflarından Osman Evli de karantinaya girenler kervanına katıldı. Hastaneye gidip test yaptıran Evli’nin delta varyantına yakalandığı öğrenildi. Umarız iki isim de bir an önce sağlığına kavuşur.

 

Uncuoğlu da hasta

Ak Parti eski İl Başkanı ve Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu da kovid-19 salgınından nasibini aldı. Uncuoğlu’nun bir süreden bu yana tedavi gördüğü ve halen karantinada olduğu biliniyor. Uncuoğlu’nun sağlık durumunda olumsuz bir yan olmadığı ve telefonlara cevap verebildiği de gelen bilgiler arasında.

 

Ferrori şimdi TMO ay başında

Fındık fiyatının açıklanmasının ardından en fazla merak edilen konu alımların ne zaman başlayacağıydı. Geçen sezon fındık alımlarını mayıs ayında kapatan Ferrori firması alımlara Çarşamba günü başlayacağını duyurdu. Tüccar ise çok daha erken alım işlemlerine başlamıştı. TMO ise fındık alımlarına 1 Eylül’den itibaren başlayacağını duyurdu. Umarız üreticinin fındığı değerinden karşılık bulur.

 

Keyfinize göre

Karsaş tarafından işletilen Karasu Sahil Park’ta müzik keyfi dikkat çekiyor. Zaman zaman Kürtçe şarkıların da çalındığı parkta ses sisteminin kötü olması etraftakilerin de dikkatinden kaçmıyor.

 

Büyük’ün dediği

Bu köşenin müdavimleri hatırlayacaktır. Önceki haftalarda Karasu Belediyesi eski Başkanı Sedat Büyük’ün bir sohbeti bu köşede yer bulmuştu. Burada yer alan bilgiye göre Büyük partisine sonuna kadar bağlı olmakla beraber üç kez Ak Parti’ye oy verdiğini söylemişti. Sedat Büyük, şimdiye kadar hiçbir genel seçimde partisi dışında bir yere oy vermediğini ancak yerel seçimde aday bazlı ve siyasi konjonktüre göre değerlendirme yaptığını söyledi. Sedat Büyük 3 kez Ak Parti’ye oy verdiğini ancak bunların hiçbirinin genel seçim olmadığını da sözlerine ekledi.

 

Karasuspor ne olacak

Karasuspor’da yeni yönetim göreve devam etmeme kararı aldı. Bu şekilde kongreye gidildi. Bu hafta kongre yapılacak. Talip çıkması ise beklenmiyor. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu defa da Kulüp Yçnetimi’nin evrakları Dernekler Masası’na teslim etmesi gündemde. Umarız Karasu’nun en büyük markası konumunda bulunan ve Bölgesel Amatör Lig’de mücadele hakkı bulunan Karasuspor bir an önce hak ettiği konuma yükselir.