Fısıltı Gazetesi

Asım Şentürk dünya evine giriyor

Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Gerçekleştirme Görevlisi ve İş-Kur sorumlusu Asım Şentürk dünya evine giriyor. Brezilya doğumlu olan Kezya Laiz ile 27.10.2019’da nikah masasına oturan Asım Şentürk, 1 Ağustos’a erteledikleri düğün cemiyeti için hazırlıklarına başladı. Şentürk, Lacum Kafe ve Restoran Kır Düğün Salonu’nda gerçekleşecek olan düğün cemiyetine tüm dostlarını da davet etti.

 

Anons tamam da

Karasu Belediyesi tarafından 15 Temmuz anma günü programı anonsu verilirken, “Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı” olarak açıklama yapılıyor. Ancak parkın yanındaki tabelada “Başbuğ” sözcüğünün yer almadığı görülüyor. Anonsu yaptıran belediye yetkilileri parkın yanındaki tabelada aynı sözcüğe neden yer vermediği bir gizem oluşturuyor.

 

Acillik acil

Bayram arifesinden başlayarak bayram sonuna kadar Karasu Devlet Hastanesi Acil servisinde büyük izdiham yaşandı. Acilde 3 hekimin görev yapması ve takviye olmaması yoğunluğun artmasına yol açtı  Bayram süresince yüzlerce hastaya hizmet vermeye çalışan hekimler ile personel büyük fedakarlık yapmasına rağmen hastalarla zaman zaman tartışmalar yaşandığı belirtildi. Bazı hastaların yoğunluk nedeniyle muayene olamadan geri döndükleri ifade edildi.

 

950 bin sinyal 800 bin araç

Karasu’da bayram süresinde günde 950 bin telefon sinyalinin tespit edildiği iddia edildi. Bir başka iddia da ilçe girişlerine konulan kamera kayıtlarında bir günde 800 bin civarında araç geçişinin olduğu iddia edildi. Görevini yapan herkesin güçlük çektiği süreçte sinirler de sıklıkla gerildi. Deniz kenarındaki kalabalık havanın bozuk olduğu günlerde şehir merkezine de yansıdı. Araçların güçlükle ilerlediği şehir içinde insanların işlerini halletmeleri de çok kolay olmadı.

 

Parola 36

Fındık fiyatının 3 eoru veya üstünde olması gerektiğini savunan Karadenizliler, sosyal medya üzerinden “Parola 36” sloganı ile bir kampanya başlattı. Üreticiler fındık fiyatının 36 lira olması gerektiğini, üreticinin ancak bu şekilde geçen seneki refah seviyesini yakalayabileceğini savunuyor. Öte yandan fındık rekolte tespit çalışmaları da sürüyor.

 

İşçilerin aşı durumu

Karasu ve Kocaali’ye yaz aylarında fındık işçileri geliyor. Bu işçiler bahçelerde veya çadırlarda konaklıyor. Hijyen tam manası ile sağlansa bile bahçede çalışanların tamamının aşılı olması ya da bahçede maske takarak çalışması mümkün görünmüyor. Gelen işçiler geldikleri gün aşı olsalar bile ikinci doz aşı olmaları 4 haftayı bulacak. Bu da geldikleri gün aşı olsalar, gitmelerine yakın ikinci dozu olacakları manasına geliyor. Bu şartlar altında nasıl bir formül izlenmesi gerektiği ise muamma. İş yine mesafe ve hijyen kurallarının işletilmesine kalıyor. Allah yardımcımız olsun.