GündemKarasuKocaali

Fısıltı Gazetesi

Esnafın bayram umudu

Pandemi dolayısıyla uzunca bir süreden bu yana sıkıntı yaşayan yerel esnaf, artan kalabalığa karşın işlerin beklenen ölçüde açılmamasından şikayetçi. Yasakların büyük ölçüde kalkmasına rağmen bir türlü ekonomik açıdan rahatlamaya kavuşulamadı. Yasakların kalkmasını ardından üniversite sınavlarının yapılmasını bekleyen esnaf, yine umduğunu bulamayınca bu kez gözünü bayrama çevirdi. Umarız bayram yoğunluğu Karasu’ya bereketli gelir.

 

Aşılama köylerde

Karasu Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından kurulan aşı çadırı kaldırıldı. Bunun yerine ekipler düzenli olarak kırsal mahallelere ziyaretlerde bulunmaya başladı. Aşı olacak vatandaşlar mahallelerine kurulacak mobil aşılama merkezlerine randevu almadan başvuru yapıp aşılarını olabiliyor. Ayrıca Devlet Hastanesi Günübirlik servisinde de randevusuz aşılama yapılıyor. Ancak normal olarak randevululara öncelik tanınıyor.

 

Sinekler mi arttı

Geçtiğimiz günlerde aşırı yağışlar sonrası Karasu sahilinde ikamet eden vatandaşların sivrisinekler yüzünden büyük rahatsızlık çektikleri belirtildi. Alınan bilgilere göre hafta başından itibaren sıcakların da artışına bağlı olarak karasinek ve sivrisinek yoğunluğu oluştuğu yazlık tatile gelen vatandaşların bu konuda rahatsızlıklarını dile getirerek” Her yıl aynı sorunu yaşıyoruz. Bu konuda belediyenin acil çözüm bulması gerekmiyor mu?”şeklinde yakındıkları öğrenildi.

 

46 milyonun bir avantajı mı

Geçtiğimiz hafta Karasu’nun yakın komşuları su baskını ile yüzleşti. Kocaali, Ferizli ve Hendek’te gece uykular kaçtı. Kamu personeli geceyi diken üstünde geçirdi. Karasu’nun Kurudere mahallesinde de su baskını meydana geldi. Karasu da aynı yağışları almasına rağmen ilçe merkezinde bir taşkın yaşanmadı. Kimileri bu durumu 46 milyonluk ihale sonrasında yapılan yatırımlara bağladı. Kimi ise “Allah’ın hikmeti” dedi.

 

Bayramlaşma programları

Pandemi dolayısıyla siyasi partiler son üç bayramdır bayramlaşma programı yapmıyor. Ayrıca ilçe protokolü de bayramlaşma programında bir araya gelemiyordu. Şartların normalleşmesinin ardından Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programlarının yeniden yapılması bekleniyor. Ancak partilerin bayramlaşma programı yapıp yapmayacağı kadar programlara eskiden katılma alışkanlığı olan milletvekillerinin ilçeleri ziyaret edip etmeyeceği de merak ediliyor.