GündemKarasuKocaali

Fısıltı Gazetesi

Büyükşehir onayladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Haziran Olağan Meclis Toplantısı 14 Haziran Pazartesi günü Sosyal Gelişim Merkezi Konferans Salonu’nda yapıldı. 35 gündem maddesinin karara bağlandığı toplantıda 22. Madde olarak yer alan  İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının, Karasu Belediye Meclisinin 06/04/2021 tarih ve 28 sayılı kararı ile kabul edilen, ‘‘Karasu İlçe Merkezi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Hükümleri’’ ne ilave olarak eklenen plan notlarının görüşülmesine ilişkin 08/06/2021 tarih ve 13996 sayılı yazısı yer aldı.

 

Yavuzyiğit katiplik yaptı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Haziran ayı oturumunda Meclis Katipliği görevini Karasulu Belediye Meclis Üyesi İsmet Yavuzyiğit yaptı. Yavuzyiğit’in kürsü fotoğrafının yer aldığı paylaşımı sosyal medyada da büyük ilgi gördü.

 

2 bin lira isteniyor

Karasu Atatürk Bulvarı’ndaki trafiğe kapalı alanda faaliyet gösteren çay ocaklarının yaz aylarında dışarı tabure atma konusu yeniden gündemde. Geride kalan yıl pandemi dolayısıyla yasaklardan etkilendiklerini ve dolayısıyla ödedikleri paranın karşılığını alamadığını düşünen esnaf bu sene için kolaylık bekliyordu. Ancak belediye ekipleri geçtiğimiz hafta tüm çay ocaklarını gezerek masa tabure atmak isteyenlerden 2’şer bin lira para alınacağını duyurdu. 25 Haziran’a kadar ödemesini yapmayan çay ocaklarının Bulvar’a masa-tabure koymasına müsaade edilmeyecek.

 

Beach’ler ne olacak

Karasu Sahili’nde hizmet veren özel plajlar (beach) havaların ısınması ile faaliyete başladı. Yüz binlerce liralık yatırım yapan işletme sahipleri tatilcileri ağırlamaya başladı bile. Bu işletmelerin geçen yıllarda Karasu Belediyesi ile anlaşmakta güçlük çektiği biliniyordu. Umarız bu sene tatsızlık çıkmadan bir orta yol bulunmuş olur.

 

Karakaş ameliyat olacak

Geçtiğimiz yıl bir gösteri maçı öncesinde ayağı sakatlanan Karasu Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş uzunca bir süreden bu yana tam manası ile sağlığına kavuşamadı. Karakaş geçtiğimiz Cuma günü ameliyat olduğu doktora kontroller için gittiğinde ayağındaki tüm dikişlerin alınmasına karar verildiğini söyledi. Umarız Başkan Yardımcısı bir an önce tam manası ile sağlığına kavuşur.

 

Balcı’nın sorusu

Deva Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan’ın Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı ziyareti sırasında İlyas Balcı, Erdoğan’a dönüp, “Siz İyi Parti’nin İl Başkanı mıydınız” diye sormuş. Ortamda kısa bir sessizlik olduktan sonra Erdoğan, “Ben eskiden İyi Parti’nin kuruluş aşamasında görev almıştım. Sizin aklınızda muhtemelen o kalmıştır” diyip konuyu tatlıya bağlamış. Mehmet Erdoğan daha önce MHP’nin İl Başkanlığını yapmış, İyi Parti’nin kuruluşunda görev almış ve son olarak da Deva Partisi’nin İl Başkanlığı görevine gelmişti.