GündemKarasuKocaali

Fısıltı Gazetesi

Zabıtalar boldu

Karasu Belediyesi Haziran Ayı Oturumu’nun Mehmet Çatalbaş ile İshak Sarı arasında gerilime neden olması bekleniyordu. Ancak toplantı salonunun çevresi ve içi zabıta ekipleri ile doluydu. Zabıtaların olası bir fiziki sataşmaya müdahale etmek için gelmiş oldukları izlenimi edinildi. Toplantıları sürekli takip edenler zabıtaların bu denli fazla olduğu ilk oturuma denk gelmiş oldular.

 

Neden özellikle sağlık ocağı ve okul

Meclis’te söz alan Mehmet Çatalbaş konuşmasının sonunda İshak Sarı’ya “Siz kısa pantolonla gezerken ben Kestanepınarı’ndaki sağlık ocağı ve ilkokulu yaptırıyordum” dedi. Kestanepınarı, İshak Sarı’nın anne tarafından dedesinin köyü. Çatalbaş’ın bahsettiği sağlık ocağı da Sarı’nın dedesinin evinin hemen karşısında. Okul ise 100 metre kadar yukarısında.

 

Ayar geriye mi çekiliyor

Ak Partili Karasu Belediye Meclis Üyesi ve Ak Parti Grup Başkanvekili Yakup Ayar bu sene başında yapılan görev dağılımında sadece bir komisyonda görev aldı. Yakın çevresine Denetim Komisyonu çalışmalarında çok yorulduğunu ve kendi işlerine zaman ayıramadığını söyleyen Ayar’ın bu dönem Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki komisyonlarda aktif rol almayı hedeflediği öğrenilmişti. Ancak Haziran Ayı Karasu Belediye Meclisi’nde de Yakup Ayar hiç söz almadı. Daha önce maddelerle ilgili görüş soran Başkan İshak Sarı bu kez sormadı. İmar Komisyonu’na gönderilecek olan bir maddeyi bile grup başkanvekillerine sormadan İmar Komisyonu’na gönderilmesi şeklinde oylattı.

 

Büyük’ten büyük itiraf

Karasu Belediyesi eski  Başkanı Sedat Büyük geçtiğimiz Cuma günü Karasu eski Belediye Başkanı Ahmet Genç’i ofisinde ziyaretinde karşılaştığı Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Başkan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’e söylediği açıklama orada bulunan diğer misafirler tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Sol görüşlü olan ve bir dönem SHP’nin Belediye Başkanı olarak görev yapan Büyük, eskiden Kasımpaşa’da oturduğu yıllarda futbol oynadığını ve o dönemlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tanıdığını belirterek “Kendisi o zamanlarda bizi izlemeye gelirdi. ” dedi. Ülke gündemine ilişkin siyasi sohbetin derinleştiği bir sırada  “Ben genel seçimler hariç 4 kez Ak Parti’ye oy verdim” şeklinde konuşması bir süre ortamda sessizlik oluşturdu. Bu açıklama bir itiraf mı, yoksa siyasi bir gaf mı bilemiyoruz. Ancak bu söz kamuoyunda çok konuşulacaktır.

 

Sakaryaspor’da kongre heyecanı

PTT 1. Lig’e yükselme maçında Kocaelispor’a 4-0 yenilen Sakaryaspor kongreye gidiyor. Yeşil siyahlı ekibi sezon başından bu yana sırtlayan Karasulu ekip ve Başkan Cevat Ekşi bir vefasızlıkla karşı karşıya. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan kongrede Cevat Ekşi ve ekibinin aday olması beklenmiyor. Ciddi bir sürpriz olmazsa 9 Haziran’da yapılacak (çoğunluk sağlanamazsa 16 Haziran’a ertelenecek olan) kongrede Ekşi başkanlığı bırakmış olacak.

 

Altunel gidiyor

Karasu’da en uzun süre Jandarma Komutanlığı yapan isimlerden biri olan Ahmet Tevfik Altunel’in tayini çıktı. Karasu’da samimi dostluklar kuran ve Binbaşılık unvanını ilçede alan Altunel’in tayin haberi dostları arasında üzüntüye neden oldu. Karasu’dan ayrılan pek çok komutanın ilçe ile bağları halen devam ediyor. Bakalım Altunel de bunlardan biri olup, gittiği her yerde Karasulu dostları ile görüşmeye devam edecek mi.