Fısıltı Gazetesi

Eczaneler cumartesi de açık

Nüfus yoğunluğunun artmasının ardından Karasu’daki eczaneler cumartesi nöbet sistemini bıraktı. Bundan sonra cumartesi günleri tüm eczaneler hizmet vermeye devam edecek. Temmuz ve Ağustos aylarında yaşanacak yoğunluğa göre pazar günleri ve mesai sonrasında iki eczane nöbetine geçilmesi planlanıyor.

 

Protokol neden erken sıraya geçti

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen tören için protokol erkenden hazırlandı. Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı protokoldeki yerini alırken Belediye Başkanı İshak Sarı törenin başlamasına bir dakikadan az zaman kala geldi. Sarı’nın gelmesi ile tören başladı.

 

MNG yeni yerinde

Ak Partili Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yakup Ayar’ın eşi tarafından işletilen MNG Kargo Karasu Şubesi yeni yerine taşındı. Daha önce Vatan Caddesi’nde bulunan Kargo Merkez Sağlık Ocağı yanındaki yeni yerinde hizmet verecek.

 

Deniz sezonu açıldı

Havaların ısınması ile birlikte Karasu’da bazı vatandaşlar deniz sezonunu açtı. Önceki hafta tek tük denize giren vatandaşlar birbirlerinden cesaret alarak kendilerini Karadeniz’e atmaya başladı. Bu arada Cankurtaranlar da eğitimlerini tamamlayıp hizmet vermeye hazırlanıyor. Cankurtaran hizmetleri başlayana kadar vatandaşların kontrollü bir şekilde denize girmesi gerekiyor.

 

Kiralar uçtu

Pandemi döneminde İstanbul’dan gelenlerin binalarını yaz kış kullanmaya başlaması Karasu’da kiralık ev bulmayı zorlaştırdı. Kiralık ev sayısındaki azalma da beraberinde kira artışını geçirdi. Pandemi süreci öncesinde 600-800 liraya orta halli kiralık ev bulmak mümkünken bu bedel şimdilerde 900-1200 aralığına çıktı.

 

Muhtarlar aşılanıyor

Pandemi sürecinde aşılama da tüm hızı ile devam ediyor. Vatandaşlarla doğrudan temas eden meslek grupları içinde yer alan muhtarlar da aşı sırasına girdi. Karasulu muhtarlar da sıralarını alıp aşılarını olmaya başladı. Aşılama işlemleri sırasında 6 ay öncesine kadar hastalığı atlatanlara aşı yapılmıyor. Karasu’daki 6 muhtarın daha önce kovid-19 geçirdiği biliniyor.