Fısıltı Gazetesi

Hasta yatağından eleştirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, pazar günü bir basın açıklaması yayınladı. Keleş açıklamasında Karasu’nun revizyon imar planını konu edindi. Keleş’in neler söylediğinden çok söylediği yer de önemliydi. Keleş açıklama yapmadan bir iki gün önce tiroid bezinden ameliyat olmuştu. Açıklamaya ilişkin araştırmayı hasta yatağından yapan Keleş’in sağlık durumunun iyi olduğunu öğrendik.

 

Serbes’in anne acısı

Sakarya siyasetinin en renkli simalarından olan Ender Serbes, Gelecek Partisi İl Başkanlığı’ndan ayrılmasının ardından tüm arkadaşlarına mesaj atarak yeni ofisini açtığını söyledi. Serbes bu mesajı yayınladıktan kısa bir süre sonra anne acısı yaşadı. Geçtiğimiz hafta annesini toprağa veren Serbes’in son derece üzgün olduğu görüldü.

 

Saç kurutması yerine aspiratör geldi

Karasu Belediyesi eski Başkanı Ahmet Genç çok bilindik bir internet alışveriş sitesinden saç kurutma makinesi sipariş etmiş. Genç’in siparişi yerine kendisine kocaman bir koli geldi. Ne olduğunu anlamayan eski Başkan kutuyu açtığında saç kurutma makinesi yerine aspiratör ile karşılaştı. Sonuçta ikisi de hava akımı ile çalışan şey. Kendisine gönderilen ürünün sipariş ettiği üründen daha pahalı olmasına rağmen Ahmet Genç firmayı aradı ve ürün ile ilgili aksaklığın giderilmesini istedi.

 

Nüfus artışı ve İshak Sarı

İlçelere göre nüfus artış oranları açıklandı. Buna göre Karasu, Sakarya’nın nüfus artış hızı en yüksek olan ilçesi oldu. Nüfusu azalan tek ilçe de Kocaali oldu. Haberin duyulmasının ardından bazı kişiler bu işi farklı yorumladı. Hatta sosyal medya paylaşımlarında “Nüfus artış hızımız arttı. Alkışlar İshak Sarı’ya” yazan bile oldu. Bu paylaşımı paylaşanlar arasında belediye meclis üyelerinin de olması dikkatlerden kaçmadı.

 

İnce’nin sempatizanları

Eski cumhurbaşkanı adaylarından Muharrem İnce pazartesi günü Cumhuriyet Halk Partisi’nden ayrıldığını ve yeni parti için yola çıktığını duyurdu. İnce’nin ayrılmasını “Solu bölmek” şeklinde yorumlayanlar var. Ancak durumdan vazife çıkarıp İnce’nin kuracağı partinin Karasu’daki teşkilatında görev almak isteyen isimlerin sahaya inmeye hazırlandığı iddia edildi. Muharrem İnce’nin Karasu’dan bazı isimlerle çok yakın ilişki içinde olduğu biliniyor.

 

Yavuzyiğit’e ikiz bebek

Karasu Belediyesi Meclis Üyesi Eczacı İsmet Yavuzyiğit’in geçtiğimiz hafta ikiz erkek evladı oldu. Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde dünyaya gelen ikiz bebeklere, “Ömer Mete ve Ali Tuna” isimleri verildi. Sağlık durumları iyi olan bebekler ailede büyük sevince neden oldu. Biz de ikiz evlatlarının İsmet ve Esma Yavuzyiğit çiftine ve Yavuzyiğit Ailesi’ne hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.