Fısıltı GazetesiKarasu

Fısıltı Gazetesi 694

Uğur ile Aksu ne görüştü

Göreve yeni seçilen Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Hamza Uğur ile Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Recep Aksu bir görüşme gerçekleştirdi. İade-i ziyaret mahiyetindeki görüşmede yerel seçime ilişkin konular üstü kapalı şekilde konuşuldu. MHP İlçe Başkanı Uğur, geçtiğimiz hafta bir gazeteye verdiği demeçte MHP olarak seçime kendi adayları ile girmek istediğini ifade etmişti. Uğur’un bu görüşünde ısrarlı olduğu ve bu konudaki düşüncelerini MHP İl Teşkilatı’na aktardığı da biliniyor.

CHP Karasu’da değişim istedi

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu Örgütü’ne mensup iki isim hafta sonu yapılan CHP Olağan Kurultayı’nda üst kurul delegesi olarak oy kullandı. Yılmaz Deniz Terzioğlu ve Doğancan Birincioğlu Ankara’daki kurultayda oy kullanan isimler arasında yer aldı. İki isim de Özgür Özel lehine oy kullandı. Sakarya’daki üst kurul delegelerinin tamamının değişimden yana oy kullandığı da gelen bilgiler arasında. Seçimler sonucunda Karasuluların da yakından tanıdığı Ecevit Keleş Parti Meclisi’nde yer aldı.

Görüşmeler sürüyor

Millet İttifakı’nın Karasu’da ortak aday çıkarılması ile ilgili görüşmeleri devam ediyor. Partilerin bu hafta içinde bir kez daha bir araya gelmesi ve daha önce dile getirilen isimler hakkında son bir değerlendirmede bulunması bekleniyor. Basına kapalı yapılan toplantılar sonrasında bir fotoğraf ya da bilgi paylaşımı yapılmıyor. Ancak partiler kendi yol haritalarını çizmek için bu görüşmelerin sonlanmasını bekliyor. İddiaya göre Saadet Partisi İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun, İyi Parti İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, Muhasebeci Mehmet Küçüktekin ve daha önce ortak aday olmak için yola çıkan Recep Özdemir değerlendirilecek isimler. Bu isimlerden birine karar kılınması durumunda parti tespitinde bulunulacak ve yola çıkılacak. Biz bu hafta bu işin sonlanmasını beklemiyoruz.

Limandere için destek istedi

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu’nun bu haftaki konuğu, Limandere Muhtarı Sinan Erbaş oldu.  Futbol kulübü bulunan ancak sahası bulunmayan Limandere için saha talebinde bulunan Erbaş, bu konuda Eminoğlu’ndan destek istedi. Eminoğlu da en kısa sürede mahalleye gelme sözü verdi.

Özdemir görüşmeleri sonlandırıyor

Karasu Belediye Başkanlığı için yola çıkan Recep Özdemir, hangi partiden seçime gireceğini bu hafta netleştirecek. Özdemir’in siyasi partilerle görüşmeler gerçekleştirdiği ve bu görüşmelerde ortak bir yol haritası çizmeye çalıştığı biliniyordu. Recep Özdemir’in bu hafta açıklama yapması bekleniyor.

SEDAŞ toplantı yaptı

Kış öncesi sorun yaşamak istemeyen SEDAŞ, Sakarya, Bolu, Kocaeli ve Düzce’de görev yapan sorumluları Sakarya Muhtarlar Dernek Başkanları ile bir araya geldi. Toplantıya Karasu ve Kocaali Muhtarlar Dernek Başkanları da katılım sağladı. Özellikle kırsal mahallelerde yaşanması muhtemel sorunlar ve vatandaşın beklentileri kurum yetkililerine aktarıldı. SEDAŞ yetkilileri kışın sorun yaşanmaması için gayret edeceklerini söyledi.

Büyükşehir’den protesto

Sakarya Büyükşehir Belediyesi kendi tesislerinde ve birlikte iş yaptığı kuruluşlarda israil malı satmama şartı arıyor. Büyükşehir’in bu tavrı vatandaşlardan da takdir görüyor.