EkonomiKarasu

Fırsatçılık yapılıyor

 

Karasu Yazıcılar Et ve Tavuk Kasabı sahiplerinden Ferdi Yazıcı, kovid-19 salgınından dolayı ekonomik sıkıntılardan kurtulmak yerine vatandaşın sırtına zamları bindiren tavuk sektörünün yanlış yolda olduğunu belirtti. Yazıcı, “Tavuk firmaları fırsatçılık yapmamalıdır” dedi.

 

FİYATLAR ATTI

Koronavirüs salgınında tavuk firmalarının fırsatçılık yaptığını belirten Karasu Yazıcılar Et ve Tavuk Kasabı sahiplerinden Ferdi Yazıcı, “Ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgınından dolayı ekonomik sıkıntılardan kurtulmak yerine vatandaşın sırtına zamları bindiren tavuk sektörü ne yazık ki çok yanlış yoldadır. Yılların verdiği tecrübelerimize dayanarak tavuk sektörünün önde gelen tavuk firmaları kesim sayısını düşürerek fiyatları yükseltme ve piyasayı yukarı çıkarma yoluna girmişlerdir” ifadelerini kullandı.

HERKESE ZARAR

Tavuk şirketlerinin fiyatları yükseltme tavrının hem esnafın hem de vatandaşın alım gücünün düşmesine neden olduğunu belirten Yazıcı, “Geçirmiş olduğumuz bu zor süreçte firmalar fırsatçılık yapıyorsa bunun takdirini müşterilerimize bırakıyoruz. Bizler elimizden geldiğince Karasu Yazıcılar Et ve Tavuk ailesi olarak kaliteli ürünlerimizi uygun fiyatlarla değerli müşterilerimize sunmak amacıyla mücadele gösteriyoruz. Zaman fırsat zamanı değil zaman el ele vererek bu kötü günleri biran önce geride bırakma birbirimize destek olma zamanıdır. Bilik olalım kötü günleri birlikte atlatalım” şeklinde açıklamada bulundu. Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir