KarasuSiyaset

Fındıkta rekolte oyunu

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, fındık konusunda rekoltenin düşük çıkması için spekülasyonlara gidildiğini belirtti. Başkan Kara, “Çiftçinin alın teri kutsaldır ve hakkını yemeye de kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi.

 

ÇİFTÇİNİN HUZURU BOZULMAKTA

Haftalık olağan basın açıklamasında bulunan MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, fındık konusunu ele aldı. “Bölgenin büyük bir kısmı fındıkçılık ile geçinmektedir” diyen Kara, “Fındık fiyatının tespiti için en önemli argümanlardan biri rekolte tahminidir. Rekolte ne kadar yüksek çıkarsa fiyat da o denli aşağı yönlü seyretmektedir. Bu noktada piyasanın büyük bir kısmını elinde bulunduran yabancı menşeili firmanın rekoltenin düşük çıkması için spekülasyona gittiğine ilişkin duyumlar gelmekte ve bu durum çiftçinin huzurunu bozmaktadır” diye belirtti.

ALIN TERİ KUTSALDIR

Bu söylentilerin gerçek olmadığını ümit etmekle birlikte, çiftçinin emeği, alın teri üzerinden kirli hesaplar içinde olanlara fırsat verilmemesi gerektiğini dile getiriyoruz” diyen Kara, “Çiftçinin alın teri kutsaldır ve hakkını yemeye de kimsenin gücü yetmeyecektir. Devletimiz de bu konuda gerekeni yapacak ve çiftçinin hakkını teslim eden bir fiyat tespiti gerçekleşecektir” şeklinde konuştu. Kara açıklamasına, Türkiye’de çıkan orman yangınlarıyla devam etti. Kara, “Ülkemizin birden fazla noktasında başlayan ve provokasyon kokan orman yangınlarında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın da acılarını yüreğimizde taşıyoruz” dedi.

OLUMSUZ TABLO

Her birinin mekanı cennet olsun” diyerek sözlerine devam eden Kara, “Yangında maddi manevi kayba uğrayan vatandaşlarımız için Ülkü Ocaklarımız eli ile başlatılan yardım kampanyamız da sürmektedir. Bölgedeki insanların ihtiyaçlarının tam tespit edilmesi ve bölgede yaşayacak koyun türlerinin tespiti yapılmış ve yardımların işe yarar olması için azami gayret gösterilmektedir. Ancak bu millet yangın devam ederken bölgeye gidip, sadece olumsuz tabloları sergileyen ve vatandaşı devlet aleyhinde galeyana getirmeye çalışanları da unutmayacaktır” ifadelerini kullandı.

YAYGARA ÇIKARDILAR

Başkan Kara, “Bölgeye gidip yaygara çıkarmaktan başka iş yapmayan kişiler, toplum sayesinde erişmiş oldukları popülerliklerini bu şekilde heba etmişlerdir. Sanatçı olduğu için topluma öncülük etmesi gerekenler ne yazık ki bölücülerin, ayrılıkçıların, devlet düşmanlarının yolunu aydınlatmayı tercih etmiştir. Yangın söndürülmeden zaaflar olduğunu savunanlar, yanı başımızda Yunanistan’da yaşanan yangın felaketini doğa şartlarına bağlama pişkinliğini göstermektedir. Diyanet’in yağmur duasına çıkması ile alay edebilecek kadar işi ileri götürenler yangının devam etmesi için elini ovuştururken yakalanmıştır” diye belirtti.

SULAYACAK KANIMIZ VAR

Milli değerlerle alay edenler dini değerleri de es geçmemiş, Türk Milleti’nin yararına olan ne varsa onun karşısında olduklarını bir kez daha ortaya koymuştur” diyen Kara, “Ancak unuttukları şey, Büyük Türk Milleti’nin her koşulda aklıselim davrandığıdır. Görülecektir ki yanan ormanların yerine daha gürleri çıkacak, yaşanan zarar ve ziyan ziyadesi ile karşılanacaktır. Giden canlar dışında canımızı yakan bir şey olmamıştır. Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin de ifade ettiği gibi, Tüm ormanları yaksanız da fidan dikecek toprağımız vardır. Toprağımız susuz kalsa da hamd olsun sulayacak kanımız vardır” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.