Karasu

Fidanlar dikildi, ilk su verildi

Fidanlar dikildi, ilk su verildi

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Karasu Şehit Teğmen Ömer Faruk Civelek Anaokulu’nda fidan dikme etkinliği düzenlendi. Minikler ilçe protokolü ile birlikte fidanları toprakla buluşturdu ve ilk can sularını verdi.

İki bin adet fidan dikildi

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü Karasu’da dört bölgede gerçekleştirildi. İlk olarak Şehit Teğmen Ömer Faruk Civelek Anaokulu Bahçesine öğrenciler ve ilçe protokolü tarafından 150 adet defne, servi ve mavi ladin fidanları dikildi. Etkinlik kapsamında Kocaali, Kurudere ve Taşlıgeçit mahalleleri olmak üzere toplam iki bin adet fidan toprakla buluşturuldu. Programa Şehit Teğmen Ömer Faruk Civelek’in anne ve babası da katılım sağlayarak çocuklarla birlikte fidan dikti.

Boş kalsın istemedik

Açıklamada bulunan Karasu Orman İşletme Müdürü Murat Çatalbaş, “Bu sene Cumhuriyetin 100. yıldönümü nedeniyle 2023 yılında farklı noktalarda etkinlikler düzenleniyor. Karasu Orman İşletme Müdürlüğü olarak bizimde dört ayrı lokasyonumuz var. Yeni açılan okulumuzun bahçesi boş kalsın istemedik. 150 adet defne, servi ve mavi ladin fidanlarımızı çocuklarımızla beraber toprağa diktik. Yılsonuna kadar da 10 bine kadar fidanı toprakla buluşturmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.