3. SayfaKarasu

Feryatlar yürekleri yaktı

 

Bilecik’te Halime Hatun KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan Karasulu üniversite öğrencisi Meltem Berberoğlu hayatını kaybetti. Berberoğlu’nun ani vefatı aile fertlerini ve sevenlerini yasa boğdu.

 

KALP KRİZİ

Bahçelievler Mahallesi’nde hizmet veren Halime Hatun KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Karasulu 19 yaşındaki Meltem Berberoğlu pazartesi gecesi yurtta fenalaştı. Yere düşen genç kıza ilk müdahaleyi yurtta kalan paramedik öğrencileri yaptı. Olay yerine gelen ambulansla Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan genç kızın kalp krizi geçirdiği öğrenildi. Berberoğlu yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Meltem Berberoğlu’nun midesine kelepçe taktırdığı da edinilen bilgiler arasında yer aldı.

 

ACI DETAY

Salı günü Karasu Paralı Mahallesi’nde son yolculuğuna uğurlanan 19 yaşındaki Meltem Berberoğlu’nun cenazesine sevenleri akın etti. Cenazeye Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektör Genel Sekreter Yardımcısı Fakrullah Tohumcu, Üniversite Daire Başkanı Hasan Biçer, CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, Karasu Belediyesi MHP’li Meclis Üyesi Oktay Yazıcı, Halime Hatun KYK Kız Öğrenci Yurdu müdürü, üniversite öğretmenleri ve sınıf arkadaşları da acılı aileyi cenaze töreninde yalnız bırakmadı. Gözyaşları içerisinde toprağa verilen Berberoğlu’nun, 2001 yılında ağabeyi Tacettin Berberoğlu’nun da kalbinin delik olmasından dolayı hayatını kaybettiği öğrenildi. Anne Ayşe, baba Ahmet ve acılı ailenin cenazedeki feryatları ise yürekleri dağladı. Sakarya Kuzey Gazetesi olarak biz de genç yaşında hayata veda eden Meltem Berberoğlu’na Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine sabır dileriz. Bahar Kaya