Karasu

Engelliler Günü kutlandı

Engelliler Günü kutlandı

Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Bülent Yeke, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli öğrenci ve velilerle yemek programında bir araya geldi. Yeke, “Engel onlarda değil, onları engelli gören zihinlerdedir” dedi.

Engel zihinlerdedir

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yemek programı düzenlendi. Engelli öğrenci ve velilerle yemek programında bir araya gelen Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Bülent Yeke, “Engel onlarda değil, onları engelli gören zihinlerdedir. Empati kurarak engelleri kaldırmak, herkes gibi toplumsal hayata tam katılmalarını sağlamak, hepimizin vazifesi” ifadelerini kullandı.

Yakından izledik

Konuşmasına devam eden Müdür Yeke, “Engelli öğrencilerimizin ve velilerimizin sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla programlarımızı düzenlemeye devam edeceğiz. Bu vesile ile onları daha yakından izleyerek ihtiyaçlarını görebilme fırsatı elde ettik. Programımıza katılım sağlayan öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür eder, 3 Aralık Dünya Engelliler Günlerini kutlarım” şeklinde konuştu.

Yeke, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlu olsun” dedi.