En zor meslek, önemli bir görev

 

İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Sarıoğlu, “Gazetecilik, icrası en zor mesleklerden biridir. Basınımız, kamuoyunu bilgilendirmek gibi önemli bir kamu görevini ifa etmektedir” dedi.

 

BASINA DESTEK SAĞLAMALIYIZ

10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, “Basınımız, kamuoyunu bilgilendirmek gibi önemli bir kamu görevini ifa etmektedir. Demokrasimizin vazgeçilmez unsuru olan basın-yayın kuruluşlarımızda toplumun aydınlatılması, bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi yolunda önemli bir görevi yerine getiren ve fedakarca çalışan basın mensuplarımızın, her ortamda çalışma şartlarını kolaylaştırmak, onlara gereken desteği ve katkıyı sağlamak, toplum olarak hepimizin görevidir” şeklinde açıklamalarda bulundu.

GÖREVLERİNİ FEDAKARCA YAPIYORLAR

Şüphesiz en büyük teşekkür görevini fedakarca yapan basın çalışanlarına aittir” diye konuşan Sarıoğlu, “Basınımız, geçmişten günümüze kadar önemli bir gelişme göstererek, yazılı ve görsel boyutunun yanı sıra, sanal ortamda da etkinliğini her geçen gün artırmakta olup demokrasimizin güçlenmesine ve açık toplum hedefine ulaşılmasına değerli katkılar sağlamaktadır. Bu gelişmede, şüphesiz en büyük pay, görevini fedakarca yapan basın çalışanlarına aittir. Dolayısıyla basın çalışanlarının sorumluluğu ve meslek etik ilkelerinin önemi her geçen gün artmaktadır. Bizlerle sürekli beraber olan, destek veren değerli basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, sağlık ve başarılar dilerim” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.