3. SayfaKarasu

En iyi narkotik polisi anne

 

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından “En iyi narkotik polisi anne” adı altında Karasu’nun dört bir yanında kurulan stantlarda “Uyuma” isimli mobil uygulama ve Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı Alo 191 hakkında vatandaşlara tanıtımda bulunuldu.

 

UYUŞTURUCUNUN ETKİLERİ ANLATILDI

En iyi narkotik polisi anne” adı altında Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, Karasu Kaymakamlığı ve Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün koordinesinde çeşitli programlar düzenlendi. Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde düzenlenen Narko Rehber Brifingi’nde kamu görevlilerine ve mahalle muhtarlarına detaylı bilgi verildi. Yoğun katılım sağlanan programda madde bağımlılığı nedir, bağımlı olan kişilerin özellikleri nelerdir, sokak satıcıları nasıl tanınır, narkotik maddelerin sokak isimleri, şüpheli mekanların nereler olduğu, bağımlılık yapan maddeler ve kullanımının sonuçları ve zararlı maddelerin kullanımını engellemek için neler yapılması konusunda bilgiler verildi.

UYUMA UYGULAMASI TANITILDI

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından uyuşturucuya karşı farkındalık oluşturulmayı amaçlanan programda Sahil Park’ta ve Atatürk Bulvarı’nda da resim sergisi düzenlendi. Özellikle annelerin ve babaların dikkatini çeken resim sergisinde AMETEM ve Yeşilay görevlileri tarafından vatandaşlara verilen bilgilerde, polis ve vatandaşın bağlantısını sağlayan özel bir servis olan “Uyuma” isimli mobil uygulama ve Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı Alo 191 hakkında bilgiler paylaşıldı.

BENİM ÇOCUĞUM YAPMAZ

Uyuşturucu ile mücadelede Karasu’nun çok iyi noktalarda olduğunu belirten Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, “Uyuşturucu sorunu, uluslararası bir sorun. Ülkemizde uyuşturucuyla mücadele noktasında ciddi yol alınırken Karasu’da da aynı doğrultuda savcılık denetiminde ve emniyetimiz koordinesinde başarılı operasyonlar gerçekleştirildi. Uyuşturucuyla mücadele, ‘Bana bir şey olmaz, benim çocuğuma bir şey olmaz’ duygusunu ortadan kaldırmak ve her an yanı başımızda var olacak bir tehlike olarak görülmesi için bu etkinlik tertip edildi. Karasu’da her kurum ve bireyin uyuşturucu ile mücadele edecek hale gelmesini hedefliyoruz” dedi.

SÖZLÜ MÜCADELE OLMAYACAK

Uyuşturucu ile topyekun ile mücadele başlatıldığını belirten Karasu İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol, “Ulusal anlamda yürütülen Narko Rehber adı altında yetişkin vatandaşlara yönelik bir eğitim programını Karasu’da da uyguluyoruz. Amacımız topyekun bir mücadele ortaya koymak ve Karasu’da en üst seviyeye çıkarmak” dedi. Uyuşturucuyla mücadele toplumun her kademesi ve her kesimiyle yapılabilir ifadelerini kullanan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Mücadele, anneden ve aileden başlayarak toplumsal bir mücadele ile başarılı olur. Sözle değil, fiili bir mücadele ortaya koyarak başarılı olacağımızdan şüphemiz yok” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı