Karasu

En güzeli için yarıştılar

 

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen Ezanı Güzel Okuma ve Etkili Hutbe Sunumu Yarışması’nın finali Karasu Merkez Cami’nde gerçekleştirildi. İmam-Hatip, müezzin kayyım ve Kur’an kursu öğrencileri arasında düzenlenen yarışmada Elmalı Camii Müezzin Kayyım Zekayi Nuri Türkan birinci oldu.

 

ELMALI CAMİİ BİRİNCİ

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen Ezanı Güzel Okuma ve Etkili Hutbe Sunumu Yarışması’na Karasu İlçe Müftülüğüne bağlı kurumlardan da yoğun katılım sağlandı. 2021 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle İmam-Hatip, müezzin kayyım ve Kur’an kursu öğrencileri arasında düzenlenen Etkili Hutbe Sunumu Yarışması Karasu Merkez Camii’nde düzenlendi. Karasu İlçe Müftüsü Bektaş Günay Başkanlığında düzenlenen yarışmada jüri üyeleri olarak Murat Çetin, Seyfettin Sevinç, Ali Sarımert ve İbrahim Ayar görev aldı.

GÜVEN DUYGUSU SAĞLANDI

Karasu’dan yoğun katılım olan yarışmada Elmalı Camii Müezzin Kayyım Zekayi Nuri Türkan, birinci oldu. Yarışmanın amacı hakkında bilgi veren Karasu İlçe Müftüsü Bektaş Günay, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde personelimizin yeteneklerini geliştirmek, planlı çalışma alışkanlığı kazanmalarını, kişisel gelişimlerinin ve kendilerini yetiştirmelerinin devamlılığını ve mesleklerini cesaretle yapacak şekilde kendilerine güven duymalarını sağlamaktır” ifadelerini kullanarak birinci olan Türkan’ı tebrik etti. Gülcan Elmalı