KarasuSakaryaSiyaset

En avantajlı yer Karasu

 

Karasu Belediyesi MHP Grup Başkanvekili Fatih Şentürk, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin şehir içine sıkıştırılmaması gerektiğini belirtti. Şentürk, “Ulaşım imkanları, kumsalı ve Acarlar Longozu ile Karasu, SUBÜ için kaçırılmayacak fırsat” dedi.

 

KARASU OLMALI

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Karasu’ya açılması yönünde MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara önderliğinde girişimlerde bulunmaya devam ettiklerini belirten Karasu Belediyesi MHP Grup Başkanvekili Fatih Şentürk, “Ulaşım imkanları, kumsalı ve Acarlar Longoz’u ile genişleme sahası ve uygulama alanları ile Kuzey, kampüs kaçırılmayacak fırsat. SUBÜ şehrin içine sıkışıp kalmış bir okul olmamalı. Üniversitenin şehrin içine sıkışıp kalmaması için Karasu’da teklif olarak sunulan arazi tüm imkanları ile dikkat çekiyor. SUBÜ kesinlikle Karasu’da olmalı” ifadelerini kullandı.

BİRLİK OLMAYA MUHTACIZ

SUBÜ kampüsünün Kuzey’e kurulmasının bölgeye olduğu kadar üniversitenin gelişimine de katkı sağlayacağını belirten Şentürk, “SUBÜ’nün Karasu’ya kurulması ile Kuzey’e gelecek 20 binin üstünde öğrenciden söz ediyoruz. Diğer ilçeler bu konuda daha aktif bir rol oynayabilir. Bizim bu süreçte bir kahramana ihtiyacımız yok. Birlik olmaya muhtacız. Bu fırsat bir kere kaçarsa bir daha gelme ihtimali yok. Kampüs sadece Kuzey’in değil üniversitenin de çehresini değiştirecek” şeklinde açıklamalarda bulundu.  Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir