Kocaali

Emecan’ın adı yetti

 

Ağrı’nın Tutak ilçesinde bulunan Şehit Uzman Ömer Güç Ortaokulu bünyesinde kurulan Şair Ömer Emecan kütüphanesi için başlatılan kampanya kapsamında bağışlanan kitap sayısı 10 Bin’i aştı.

 

BAĞIŞ YAĞDI

Ağrı’nın Tutak ilçesinde bulunan Şehit Uzman Ömer Güç Ortaokulu bünyesinde  “Ülkemizin Yaşayan Efsaneleri” projesi kapsamında, öğrencilerin edebiyata olan ilgilerinin artırılması ve yaşayan edebiyat üstatlarını tanımaları amacıyla kurulan ve ilçemiz yazarlarından Şair Ömer Emecan’ın isminin verildiği tam donanımlı kütüphane için başlatılan kitap kampanyası büyük ilgi uyandırdı. Sosyal medya üzerinden başlatılan kampanya kapsamında ülkenin dört bir yanından binlerce kitap bağışı yapıldı. Kısa sürede kitap sayısı 10 Bin’i aştı. Şair Ömer Emecan etiketi ve kendisinin de desteği ile yürütülen kampanyaya çok sayıda gazeteci yazar ve şairin yanı sıra birçok sivil toplum kuruluşu da destek verdi. Okula 10 Bin’i aşkın kitabın yanı sıra maddi durumu yetersiz öğrenciler için çok sayıda tablet bilgisayar ve kıyafet desteğinde de bulunuldu. Kütüphane ayrıca evlerinde internet ve bilgisayarı olmaması nedeniyle canlı derslere katılamayan öğrenciler için mobil sınıf desteği vermeye başladı.

BÜYÜK ÜSTAT

Konu ile ilgili açıklama yapan Tutak İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Necmi Karaoğlan “Tutak ilçemiz Ağrı’nın en küçük ilçelerinden birisi olmasına rağmen, tüm okullarımızla hayalleri çok büyük olan nesiller yetiştirmek için elimizden gelen çalışmaları yapmakla mükellefiz. Sizler hayırlı bir işe baş koyduğunuz zaman, Allah tüm kapıları açıyor ve iyi insanları arkanızdan seferber ediyor. Eğer güçlü bir ülke olmak istiyorsanız, öncelikle eğitim ve kültürümüze büyük yatırımlar yapmak zorundasınız. Sanatı, edebiyatı, bilimi ve teknolojiyi hiçbir zaman göz ardı edemezsiniz. İşte bu bağlamda öğrencilerimizin yaşayan edebiyatçılarını tanımaları ve onlardan feyiz alarak yazarlığa ilgi duymaları hayatın her alanında fikir geliştirebilmeleri ve analiz, eleştiri, öngörü gibi üst düzey yetenek kazanabilmeleri açısından çok önemlidir. Bu vesileyle büyük üstat Ömer Emecan’ı vasıta ederek kütüphanemize maddi ve manevi desteklerini sunan herkese şükranlarımı iletiyorum” şeklinde konuştu.