Karasu

Eller Filistin için açıldı

Eller Filistin için açıldı

Karasu Müftülüğü, Merkez Camii’nde Pazar gecesi yatsı namazından önce Filistin’de yaşanan vahşetin son bulması için Kur’an tilavetinde bulundu. İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi’nin de katıldığı organizasyonda Kur’an ve ilahiler okundu ve Filistin’deki yaşayanlar için dua edildi.

Davette bulunuldu

Karasu İlçe Müftülüğü tarafından Filistin’de yaşanan vahşetin son bulması için “Kur’an Tilaveti ve Dua Programı” düzenlendi. Merkez Çarşılı Camii’ndeki program Pazar akşamı yatsı öncesi düzenlenen program için afişler hazırlandı ve sosyal medya üzerinden davette bulunuldu. Davette, “Gazze’de soykırıma uğrayan Filistinli kardeşlerimiz ve tüm şehitlerimiz için okunacak Kur’an-ı Kerim ziyafetine tüm halkımız davetlidir” denildi.

Samimi olmalıyız

Kur’an tilaveti sonrasında tüm cemaati ayağa kalkarak ön saflara gelmeye davet eden Karasu İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi, semaya açılan ellerin samimi olması gerektiğini söyledi. Çelebi, “Dualarımızda samimi olmalıyız. Orada yaşanan acıları yüreğimizde hissetmemiz lazım. Ellerimizi açarken yüreğimizin titremesi, gözlerimizden yaş akması lazım. Samimi bir şekilde dua etmeli ve oradaki vahşetin son vermesi için Allah’a yalvarmalıyız” dedi.

Daha kalabalık olmalıyız

Filistin’de yaşanan katliamın boyutlarının sayılara indirgenemeyecek kadar büyük olduğunu söyleyen Müftü Çelebi, “Bu tip organizasyonlara katılırken daha duyarlı olmalıyız. Katılımlarımız ne kadar fazla olursa sesimizi daha fazla duyururuz. Bunun için bu tip organizasyonlarda daha fazla yer almaya çalışalım, katılmak için de birbirimizi teşvik edelim” ifadelerine yer verdi. Program dualarla sona erdi.

Çelebi, “Katılımlarımız ne kadar fazla olursa sesimizi daha fazla duyururuz” dedi.