El emeklerini unutturmuyorlar

 

Karasu Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri, Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında el sanatları sergisi düzenledi. Karasu Atatürk Bulvarı’nda resim, çini, seramik, tezhip ve cam eserlerinin yer aldığı serginin açılışı Karasu ilçe protokolü tarafından yapıldı.

 

SABIR VE MAHARET

Karasu Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde kurs gören kursiyerler yıl boyunca ortaya koydukları eserleri Karasu Atatürk Bulvarı’nda sergiledi. Resim, çini, seramik, tezhip ve cam eserlerinin yer aldığı serginin açılış kurdelesi Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Said Özkan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Taşkıran, Karasu İlçe Müftüsü Bektaş Günay ve kurum amirleri tarafından kesildi. Okul müdürleri, öğretmenler, mahalle muhtarları ve kurum amirlerinin katıldığı programda ziyaretçiler birbirinden güzel resimlerin, yoğun sabır isteyen tezhiplerin, maharet isteyen cam eşyaların ve ustalık gerektiren seramik ve çini eserlerinin yer aldığı sergide tüm stantları tek tek gezerek kursiyer ve öğreticilerden bilgi aldı.

EKONOMİYE KATKI

Karasu halkının sanata olan ilgi ve talebi ile birlikte Halk Eğitim çalışmalarının daha da önem kazanacağını belirten Karasu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Taşkıran, “Halk Eğitim Merkezlerimiz, eğitimde yaşın, işin ve cinsiyetin hiçbir öneme sahip olmadığını isteyen herkesin kurslara katılabileceğini, kendini geliştirmek istediği alanda da yol alabileceğini göstermiştir. Biz toplumda yüzde elli ile yer alan kadınlarımızın özellikle bu programlara katılıp ülke ve aile ekonomilerine katkıda bulunacak değerli bilgileri edinmelerini, herhangi bir alanda kendilerini geliştirmelerini, böylece birer girişimci, istihdam yaratan iş kollarında çalışan, üreten insanlar olmasını çok önemsiyoruz. Halk Eğitimi Merkezlerimiz bu açıdan çok önemli bir hizmete emek vermektedir. Sergimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

EMEKLERİN MEYVESİ

Halk Eğitimi Merkezi’nin her zaman, her yerde, herkes için eğitim sloganı ile her yaşa, ilgiye ve çağın ihtiyaçlarına uygun eğitimlerin verildiği, Hayat Boyu Öğrenme Kurumu olduğunu belirten Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Said Özkan, “Öğrenmek isteyen herkese kapımız açık. Kurumumuz örgün eğitim olanaklarından hiç yararlanmamış bulunanlara, başladıkları okuldan erken ayrılanlara ya da örgün eğitim kurumlarında okumakta olanlara ve meslek dallarında daha yeterli gelmek isteyenlere eğitim vermektedir. Sergimiz, bir yıl boyunca verilen emeğin karşılığı, bir meyvesidir. Emeği geçen herkese teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. Başta kurs öğretmenlerimiz olmak üzere kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Gün boyu açık olan sergimize Karasu halkının göstermiş olduğu yoğun ilgi bizleri fazlası ile onurlandırdı” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı