KarasuSiyaset

Eksikliği halen hissediliyor

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Gazi’nin eksikliği her an hissediliyor. Ancak bize bıraktığı vatana sahip çıkmak, gösterdiği hedefe ulaşmak en büyük amacımız olmalı” dedi.

 

TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİRDİ

Geçmişini bilmeyenin geleceğini başkaları tayin eder” diyen Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Şanlı Türk tarihi pek çok kahramanları içinde barındırmaktadır. Tarihin akışını son değiştiren kahraman ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Yaşanan şartlarda yapılması mümkün olmayan işleri yapmış, söylenmesi mümkün olmayan şeyleri söylemiştir. Türk Milleti’nin cesaretini ve ferasetini tüm dünyanın görmesini sağlamıştır” diye konuştu.

YAS TUTACAK ZAMAN DEĞİL

Atatürkçü olmak, şeklen O’na benzemek değil fikren aydın olmaktır” diyen MHP İlçe Başkanı Kara, “Ülkemiz tarihin her aşamasında olduğu gibi bugün de iç ve dış tehditlerle mücadele etmektedir. Atatürk’ün Gençliğe Hitabe’sinde ifade ettiği gibi, dahili ve harici bedhahlarla mücadele her an devam etmektedir. Atatürk’ün Nutuk’unu sadece kütüphanede tutmak, ölüm yıldönümlerinde yas tutmak değil, gösterdiği hedefe ve yıllar öncesinden bulunduğu uyarılara göre hareket etmek gerekir” ifadelerini kullandı.

KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİL

Atatürk’ün bu ülkenin ortak değeri olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Kara, “Bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk kimsenin tekelinde değildir. Kimsenin Atatürk’ü sahiplenmesi de Atatürk’e düşman olması da tahammül edilesi değildir. Milliyetçi Hareket Partisi, Atatürk’e düşman olan herkese haddini bildirmeye, Atatürk’ü kendi tekeline almaya çalışanların da karşısında yer almaya devam edecektir. Ne mutlu Türk’üm diyene” dedi.