Kocaali

Eksik ayağımız tamamlandı

 

Kocaali Denizcilik Meslek Yüksekokulu Projesi’nin inşaat ve peyzaj çalışmalarında son aşamaya gelinirken, önümüzdeki ay başlaması planlanan yüz yüze eğitim döneminde üniversite gençliği için düzenlenecek faaliyetlere ilişkin daha önce yapılan işbirliği anlaşmasına istinaden yeni bir adım daha atıldı. Bu kapsamda yüksekokul bünyesinde Gençlik Ofisi açılması konusunda karara varıldı.

 

OFİS AÇILACAK

Kocaali İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ramazan Doğanay beraberinde gençlik spor müdürlüğü idari personelleri ile birlikte inşaat ve peyzaj düzenlemeleri son aşamasına gelen Kocaali Denizcilik Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret etti. Okul Müdürü Doç. Dr. Nuri Akkaş ve öğretim görevlileri ile yapılan görüşmede, daha önce yapılan görüşmede varılan iş birliği anlaşmasına istinaden yeni bir adım daha atıldı. Bu kapsamda Kocaali Denizcilik Meslek yüksekokulu bünyesinde Gençlik Ofisi açılacak. Öğrenciler ve idari kadrodan temsilciler belirlenecek ve yüksekokul öğrencileri için düzenlenen faaliyetlerin yanı sıra öğrencilerin talep ettiği etkinlik ve faaliyetlerin koordinesi bu ofis üzerinden yürütülecek. Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaali Gençlik ve Spor Müdürü Ramazan Doğanay “Kocaali’de sacayağın biri eksikti. Yüksekokulumuzun da hizmete girmesi ile birlikte eksik olan yanımız da tamamlanmış oldu” dedi.

GENÇLİK OFİSİ

Kocaali Denizcilik Meslek Yüksekokulu ziyareti ve varılan işbirliği ile ilgili açıklamada bulunan Doğanay “Bilindiği üzere geçtiğimiz yılsonunda değerli müdürümüzü ağırlamış ve o görüşmede yüksekokulumuzda yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu sosyal faaliyetleri birlikte yürütme konusunda görüş birliğine varmıştık. Bizler de hem okulumuzdaki çalışmaları yerinde görmek hem de yüz yüze eğitimin başlamasına sayılı günler kala hazırlıklarımızı tamamlamak üzere kendilerini ziyaret ettik. Değerli müdürümüz Doç. Dr. Nuri Akkaş ve öğretim görevlisi kadromuzla bu konudaki istişaremizi gerçekleştirdik. Bu kapsamda yüksekokul bünyesinde bir “Gençlik Ofisi” açma konusunda görüş birliğine vardık. Burada öğrencilerden ve idari kadrodan temsilcilerimiz olacak. Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzün düzenlediği tüm faaliyetlerin duyuruları ve organizasyonları bu ofis üzerinden sağlanacak. Ayrıca bizim programımızda olup olmamasına bakılmaksızın öğrencilerimizin talep ettiği faaliyetler bu ofis üzerinden talep alınacak” dedi.

TOPLUMSAL KAYNAŞMA

Ortak faaliyetlerin ilçedeki diğer öğrencilerin sosyal gelişimi anlamında önemli olduğunu belirten Ramazan Doğanay “Bizler yüksekokul için yaptığımız Gençlik Ofisi çalışmasının yanı sıra aynı zamanda ilçemizdeki lise, ortaokul ve diğer eğitim kurumlarını da ziyaret ederek, aynı vazifeyi görmek üzere gençlik temsilcileri belirlenmesi konusunda çalışıyoruz. Kısa süre içerisinde bu çalışma da tamamlanmış olacak. Bizim sosyal faaliyet düzenleme konusunda şükür olsun hiçbir eksiğimiz yok. İlkokuldan liseye kadar her kategoride faaliyet düzenleyebiliyoruz. Bizim sacayağımızın tek eksiği üniversite gençliği idi. Allah’a şükür onu da bu yıl itibari ile tamamlıyoruz. Bunu her okul için ayrı ayrı düşünmemek lazım. Bizi en çok tüm eğitim düzeyinden öğrencilerimizin bir arada olabileceği sosyal etkinlik ve faaliyetler heyecanlandırıyor. Gençlik kampı, bisiklet ve doğa yürüyüşü turları, kültür gezileri gibi çeşitli etkinlikler düzenleyerek ilçemizdeki ilk-ortaokul ve lise öğrencilerimizi üniversiteli gençlerimizle bir araya getirmeyi planlıyoruz. Bu hem üniversite gençliğimizin ilçemizle kaynaşmasına hem de Kocaalili öğrencilerimizin ufkunun açılmasına vesile olacak. Toplumsal kaynaşma ve bütünleşmeye katkı sağlayacak. Aynı zamanda ilçemizdeki orta dereceli okullarda eğitim alan öğrencilerimizin üniversiteye olan bakış açılarını da olumlu anlamda etkileyerek başarı düzeylerinin artmasına katkı sağlayacak. Desteklerinden dolayı Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. Nuri Akkaş ve idari kadrosu başta olmak üzere, tüm okul idarelerimize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.