Siyaset

Ekşi: Sandığa yansıyacak

Ekşi: Sandığa yansıyacak

Sakarya’nın her köşesini gezdiklerini ve vatandaşın tabloyu çok iyi analiz ettiğini söyleyen MHP Milletvekili Adayı Hüseyin Ekşi, “Halk 14 Mayıs’ta son sözü söylemek için hazır. Cumhur İttifakı’nı yıkmak dışında bir amacı olmayanlar hak ettikleri dersi alacak” dedi.

Karış karış geziyoruz

Vatandaşın Cumhur İttifakı’na olan ilgisinin her geçen gün arttığını ifade eden MHP Milletvekili Adayı Hüseyin Ekşi, “Sakarya’nın her köşesini karış karış geziyoruz. Kuzey bizim bölgemiz olduğu için bu bölgeden alacağımız destek oldukça yüksek olacak. Bundan şüphemiz yok. Ancak Sakarya’nın her köşesinde vatandaş bize her zamankinden fazla ilgi gösteriyor. Seçmen Cumhur İttifakı’nın önemini idrak etmiş durumda” diye konuştu.

Tek vaatleri var

Millet İttifakı’nın Cumhur İttifakı’nı yıkmak dışında bir vaadi olmadığını söyleyen Ekşi, “Millet İttifakı milletin aklı ile alay eder gibi davranıyor. Terörle arasına mesafe koyamayan partinin desteği olmadan seçimi kazanmayı hayal dahi edemeyen Sayın Kılıçdaroğlu, yüzde yarım oyu olmayan partiye onca vaatte bulunurken terörle arasına mesafe koyamayan partiye hiçbir şey vermeyeceğini söylüyor. Bunun neresine inanılır, neresine oy verilir” diye sordu.

Gerçek beka seçimi

2018 Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi tarafından dile getirilen beka söyleminin halk tarafından tam manası ile idrak edildiğini de dile getiren Ekşi, “Bu seçime katılım öncekilerden çok daha fazla olacaktır. Bizim seçmene anlatmamız gereken şeyleri seçmen bize aktarıyor. Seçmenin bizden beklentisi her zamankinden fazla. Milliyetçi Hareket Partisi’nden beklenti oldukça yüksek. Üstlendiğimiz sorumluluğun bilincindeyiz” ifadelerini kullandı.

İlk turda biter

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda seçimi kazanacağını ve Cumhur İttifakı’nın da Meclis’te güçlü bir çoğunluğu elde edeceğini söyleyen Vekil Adayı Ekşi, “Cumhur İttifakı’nın güç kaybetmesini bekleyenler, bu vatanı soğanla, patatesle kazanmadığımızı bilmeliler. Yeni mahsul çıktığında fiyatların düşmemesi için dua edenler, enflasyon yüksek çıksın diye avuç ovuşturanlar umduklarını bulamayacak” şeklinde konuştu.

İradeye ipotek değil mi

Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sakarya’da düzenlediği mitingde anons edilirken “13. Cumhurbaşkanı” şeklinde sahneye davet edilmesini de eleştiren Ekşi, “Seçimin kesin sonuçları açıklanana kadar herkes aday statüsündedir. Aksi söylemler seçmene ve seçime saygısızlıktır. Seçmene saygısızlık yapanlar, seçmen iradesine ipotek koyanlar, seçmenden tokadı yiyecek” diye konuştu.