Karasu

Eğitimler sürüyor

Eğitimler sürüyor

Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Aile Sağlık Merkezi çalışanlarına yönelik çocuk ihmal istismarı ve otizm konularında hizmet içi eğitim düzenlendi. Programa İlçe Sağlık Müdür Vekili Uzman Doktor Elif Ezirmik’de katılım sağladı.

Hizmet içi eğitim

Çocuk ihmal istismarı ve otizm konularında Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Aile Sağlık Merkezi çalışanlarına yönelik hizmet içi eğitim düzenlendi. Programa İlçe Sağlık Müdür Vekili Uzman Doktor Elif Ezirmik’de katılım sağladı. Ezirmik’in konuşması ile başlayan programın devamında Sosyal Çalışmacı Miraçnur Altınok tarafından sunum yapıldı. Programa katılım oldukça yoğun oldu.

Çocukluk dönemi

Ezirmik, “Bedensel, ruhsal ve cinsel gelişimin henüz tamamlanmadığı 0-18 yaş arasındaki dönem çocukluk dönemi olarak tanımlanır. Bu dönemdeki çocuğun beden veya ruh sağlığına zarar veren, zarar verme riski taşıyan, fiziksel, duygusal, zihinsel veya cinsel gelişimini olumsuz etkileyen, kaza dışı ve önlenebilir bir davranışa maruz kalması çocuğa karşı kötü muamele ya da çocuk istismarı olarak tanımlanmaktadır” dedi.

Programa İlçe Sağlık Müdür Vekili Uzman Doktor Elif Ezirmik’de katılım sağladı.