EğitimKarasu

Duvarlara hünerleriyle hayat verdiler

 

Türk Kızılayı Karasu Gönüllüleri hafta sonu Kuyumcullu Mahallesi’nde bulunan Şehit İsmail Hakkı Yılmaz okulunun duvarlarını süsledi. Gönüllüler, bugüne kadar dördüncü okulun duvarlarına renk kattı.

 

KIZILAY EKİBİ İŞ BAŞINDA

Hafta sonu Türk Kızılayı Karasu Gönüllüleri Kuyumcullu Mahallesi’nde bulunan Şehit İsmail Hakkı Yılmaz okulunu ziyaret etti. Kızılay Karasu Şubesi Başkanı Adem Ekşi’nin koordinatörlüğünde ellerine fırçalarını alan ekip, anasınıfının komple boyarken, spor odasının dış cephe boyasını da yaparak renklendirdi. Ayrıca okul girişindeki Atatürk köşesinin boyaması ve figür çalışmalarını da yapan ekip, giriş koridorunu, merdiven altı ve temiz içme suyu duvarını da çizimleriyle süsledi.

DÖRDÜNCÜ OKUL

Türk Kızılayı Karasu Şubesi Başkanı Adem Ekşi yaptığı açıklamada, “Bugüne kadar Yassıgeçit Mahallesi’ndeki okulumuzu, Şehit Ferhat Sözer okulumuzu, Manavpınarı Mahallesi’ndeki okulumuzu ve son olarak da Şehit İsmail Hakkı Yılmaz okulumuzun duvarlarını boyadık” dedi. İlçedeki tüm okulların belirlenen ihtiyaçlarına göre destek vermeye devam edeceklerini belirten Ekşi, “Öğrencilerimizin motivasyonunu arttırmak ve onlara daha güzel bir ortam hazırlamak için elimizden geleni yapıyoruz” diyerek ekibine teşekkür etti.