EkonomiGündemKarasuKocaaliSakarya

Düğün günleri doluyor

Düğün günleri doluyor

Karasu Gölpark İşletmecisi Mustafa Şentürk geçen yıllara göre önümüzdeki sezon düğün rezervasyonlarında aşırı bir artış olduğunu ifade ederek, muhtemel zamlardan etkilenmek istemeyenlerin bir an önce düğün günlerini tespit ettiğini söyledi.

 

Hafta sonları doldu

Karasu ve Kocaali’de insanların temmuz, ağustos ve eylül aylarında düğün yaptığını ifade eden Gölpark ve Şentürk Organizasyon İşletmecisi Mustafa Şentürk, “İnsanlar yaz aylarında, hafta sonu ve akşam saatlerinde düğün yapmak istiyor. Onun için de günlerini erkenden alıyor. Önümüzdeki sezon için daha şimdiden ellinin üstünde rezervasyon aldık. Bunların pek çoğu temmuz ve ağustos ayının hafta sonları. Bu ayların hafta sonu gece düğünleri dolu. Birkaç hafta sonunda hafta sonu gündüz için yerimiz mevcut” dedi.

Ekonomik etki

Son zamanlarda maliyetlerde yaşanan artışın evlenecek olanları erken rezervasyona yönelttiğini de sözlerine ekleyen Şentürk, “Artan maliyetler vatandaşların tedirgin olmasına neden oluyor. Biz ekonomik krizin etkilerini azaltmak adına rezervasyon kabul ediyoruz. Fiyat veriyoruz ve bu fiyata da sadık kalıyoruz. Kimsenin mağduriyet yaşamaması adına kar marjımızdan fedakarlık ediyoruz. Para kazanmaktan çok insan kazanmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kışa kadar düğün olur

Rezervasyonların bu şekilde gitmesi durumunda yaz aylarında hafta içi düğünlerinin sıklaşacağını da sözlerine ekleyen Şentürk, “Geçtiğimiz yıllarda bu aydan gelecek senenin rezervasyonları anca söz şeklinde olurdu. Şimdi ise hepsi sözleşmeye dökülmüş durumda. Bu da şu demek, önümüzdeki yıl hafta içi düğünleri sıklaşacak. Bunun yanı sıra düğün sezonu da artık kış aylarına kadar devam edecek” dedi.

Tesisimiz müsait

Gölpark ve Şentürk Organizasyon olarak sezona yeterli alan ve malzeme ile girdiklerini söyleyen Şentürk, “Biz iki düğün alanı, iki kapalı mekan ile düğün yapacak vatandaşlarımızın tercihlerine uygun konseptlerle düğün yapacak donanım ve tecrübeye sahibiz. Profesyonel ekibimiz, günü takip eden konsept anlayışlarımız ile gerek Gölpark’ta gerekse müşterilerimizin kendi belirledikleri alanda organizasyonlar düzenliyoruz. Biz bugüne kadar bize gelen kimseyi mağdur etmedik. Bu sezon de dünya evine girecek olanların en büyük yardımcılarından biri olacağız” şeklinde konuştu.

Mustafa Şentürk, geride kalan senelere göre bu yıl erken rezervasyon patlaması yaşadıklarını söyledi.